Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ogródek wymyślony przez młode matki

Jeszcze w te wakacje rozstrzygnie się przyszłość Ogródka Jordanowskiego. W magistracie liczą na unijne wsparcie w przebudowie obiektu.

Ogródek wymyślony przez młode matki
Tak ma wyglądać nowy Ogródek Jordanowski

Jeszcze w sierpniu powinien być znany wykonawca prac zaplanowanych przy ul. Stalmacha. Jeśli procedura przetargowa przebiegnie pomyślnie to we wrześniu ruszą tam budowlańcy. Roboty podzielono na dwa etapy, co ma związek z finansowaniem inwestycji. W budżecie Raciborza na ten rok przeznaczono na przebudowę ogródka 500 tys. zł. Tyle samo ma znaleźć się w budżecie przyszłorocznym. Koszty szacuje się jednak na 2 mln zł. Brakującą kwotę urząd miasta chce znaleźć w funduszach unijnych. Szansą jest Regionalny Program Operacyjny. – Staramy się o 85% dofinansowania w konkursie dedykowanym dla miast wielkości Raciborza. Projekt został przygotowany, a moi podwładni raczej nie nawalają w tych kwestiach. Myślę, że to finansowanie zdobędziemy – mówi prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Liczy na to, że na przyszłoroczne wakacje odnowiony ogródek będzie gotowy.

Jak podkreśla M. Lenk, projekt przebudowy obiektu powstał w formule zbliżonej do budżetu obywatelskiego. Grupa mieszkańców, głównie młode matki korzystające z ogródka oraz radny miejski Wiesław Szczygielski, przekonała urzędników do swojej koncepcji. – Osiągnęliśmy kompromis by był to nietuzinkowy obiekt. Z warzywnikiem i z elementami ogrodu doświadczeń. Będzie tam kilka placów zabaw, zależnych od wieku dzieci. Nie braknie zadaszenia pod funkcję wypoczynkową, pojawią się leżaki i ścieżki. Powstanie tam w sumie nowy park miejski – zapowiada prezydent.

(ma.w)

Ludzie

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Wiesław Szczygielski

Strażak PSP Racibórz, były radny Gminy Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].