Wiesław Szczygielski

Strażak PSP Racibórz, były radny Gminy Racibórz

Były radny miejski, były radny powiatowy; oficer Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Fajnie jest podziałać dla kogoś. Szczygielski ze służbami zrobili Mikołaja z czujkami   

Na raciborskim rynku 17 grudnia rozdano kilkadziesiąt czujek czadu i pokazano jak udzielać pierwszej pomocy. Tak Wiesław Szczygielski i Piotr Krużołek chcieli uczulić raciborzan na cichego zabójcę - czad ulatniający się z wadliwych urządzeń grzewczych. Pomogły policja, straż graniczna i służba więzienna. Czujki ufundowało Miasto.

To były czasy, kiedy ludzie nie mieli zaciśniętych zębów [30 lat Nowin]  

O tym jak strażak został przedsiębiorcą i samorządowcem, czym był tzw. trójkąt prezydencki i gdzie politykowano w Raciborzu lat 90. XX wieku rozmawiamy z Wiesławem Szczygielskim.

Przypominamy! W sobotę 4 grudnia "Mikołaj ze strażakami" na rynku w Raciborzu 

W programie oprócz wizyty Mikołaja: słodkie prezenty od Mikołaja, pokazy sprzętu gaśniczego i ratowniczego, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej (WOPR Racibórz).

Jedno z najbardziej wypadkowych skrzyżowań w Raciborzu zostanie przebudowane 

Plan zakłada podwyższenie skrzyżowania ulic: Ogrodowej, Słowackiego i Karola Miarki, tak jak wcześniej zrobiono to na Warszawskiej i Matejki.

Park Jordanowski w ogólnopolskim konkursie  

Modernizacja Parku Jordanowskiego bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku.

Kiedy stary szpital przestanie straszyć? 

Obiekt przy ul. Bema w Raciborzu to od dawna miejsce budzące grozę nie tylko w sąsiedztwie. Starania magistratu, by ruderę zabezpieczono wciąż się wydłużają.

Balony, lody i tłum spragnionych zabawy dzieci. Zobacz, jak było na otwarciu najpiękniejszego placu zabaw w Raciborzu [ZDJĘCIA] [LIVE]  

Park Jordanowski w Raciborzu zyskał drugie życie. Mogą z niego korzystać nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe. W dniu otwarcia zrezygnowano z przecięcia wstęgi. Zamiast tego były darmowe balony i lody.

Najpiękniejszy plac zabaw w Raciborzu już gotowy. W czwartek oficjalne otwarcie [ZDJĘCIA]  

Otwarcie bram Ogrodu Jordanowskiego odbędzie się 4 czerwca o godz. 12.00. Wydarzenie poprzedzi krótka konferencja prasowa (godz. 11.30). - Z uwagi na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci do lat czterech i osób, które zachowują dystans dwóch metrów od innych - informuje Lucyna Siwek,...

Flaga narodowa powiewa już na nowym maszcie w centrum Raciborza 

Pracownicy firmy Bruki Trawiński zakończyli prace związane z dostawą i posadowieniem masztu na rondzie im. Żołnierzy Niezłomnych w Raciborzu (na placu Mostowym). Kosztowało to 10 455 zł.

Rondo Żołnierzy Niezłomnych z wysokim masztem na flagę narodową? Prace już ruszyły [ZDJĘCIA]   

Wszystko wskazuje na to, że flaga narodowa będzie powiewać na maszcie już podczas miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

AKTUALIZACJA

Tak powstaje plac zabaw jak z bajki, czyli ciężki sprzęt w Ogródku Jordanowskim [ZDJĘCIA]  

Trwa gruntowna modernizacja Ogródka Jordanowskiego przy ul. Karola Miarki w Raciborzu.

Partacze, beton i samobójstwo, czyli Bożydary 2018 

Rok temu opisałem Wam w tym miejscu, co przepowiedziała wróżka Raciborzowi na 2018 rok i niestety wszystko, ale to wszystko się sprawdziło. Dlatego drugi raz wolę nie ryzykować, kończę z czarną magią i wracam do przyznawania nagród – Bożydarów. To jest dużo bezpieczniejsze, bo grozi co najwyżej oskarżeniami, że mam zryty beret,...

Wiesław Szczygielski: Wróciliśmy do normalności 

Strażak i były radny o blaskach i cieniach minionego roku.

Racibórz jest otwarty na niepełnosprawnych i ich problemy 

3 pytania do Jerzego Wiśniewskiego prezesa stowarzyszenia „Podaj rękę”.

Racibórz będzie mieć Park Jordanowski jak z bajki  

W ciągu roku Park Jordanowski przy ul. Stalmacha w Raciborzu zmieni się nie do poznania. Właśnie przekazano plac budowy pod tę długo oczekiwaną, wycenioną na niespełna 3 mln zł inwestycję.

Jak powodzi się raciborskim radnym? 

Porównujemy oświadczenia majątkowe złożone przez radnych u progu obecnej kadencji samorządu oraz w jej ostatnim roku. Sprawdźcie, komu udało się pomnożyć majątek, a kto się zadłużył.

Dostaną ścianą po oknach 

30 rodzin boi się, że nowy budynek wzniesiony na placu Długosza zasłoni im widok z okien. – Zamiast słońca i nieba będziemy widzieć ścianę – boleją raciborzanie. Urzędnicy mówią im, że „tak się buduje w Europie” i nowy plac będzie tak ładny, jak nic co dotąd widzieli narzekający.

Zobacz więcej