Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sprawdzian dla policyjnych ratowników

W garnizonie śląskim trwają szkolenia dla policjantów posiadających tytuł zawodowy ratownika. 

Sprawdzian dla policyjnych ratowników

W kolejnej edycji swoje umiejętności ratownicze doskonaliło 31 policjantów, którzy po zakończeniu części teoretycznej i praktycznej szkolenia przystąpili do egzaminu. Szkolenie prowadzili policjanci z wydziału doboru i szkolenia: sierż.szt. Stanisław Stachowiak oraz sierż. Grzegorz Mecner. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna przeprowadzana była w formie testu składającego się z 30 pytań wybranych przez komisję egzaminacyjną spośród zadań testowych opracowanych przez Centrum Egzaminów Medycznych. Podstawą do jego zaliczenia było udzielenie prawidłowych odpowiedzi na co najmniej 90% pytań. Pozytywny wynik stanowił warunek konieczny dopuszczenia do egzaminu praktycznego. Część praktyczna obejmowała wykonanie przez osobę zdającą dwóch losowo wybranych zadań sprawdzających praktyczne postępowanie w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wykonanie resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomie z elektronicznym monitorowaniem i oceną wykonywanych czynności. Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskaniu tytułu ratownika jest ważne przez 3 lata. Przed upływem tego terminu jest wymagane złożenie kolejnego egzaminu potwierdzającego wiedzę i umiejętności.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].