Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nastolatek wypadł z okna domu dziecka

Wodzisławscy śledczy badają okoliczności dramatycznego zdarzenia, do którego doszło w Domu Dziecka w Gorzyczkach. Piętnastolatek wypadł z okna budynku. – Nie mamy pojęcia jak dziecko pokonało zabezpieczenia w oknach – rozkłada ręce dyrekcja placówki.

Nastolatek wypadł z okna domu dziecka

Położony na terenie malowniczego parku trzykondygnacyjny budynek Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach to miejsce, gdzie trafiają dzieci częściowo lub całkowicie pozbawione opieki rodzicielskiej. Jednostka prowadzona jest przez powiat wodzisławski, zatrudnia kilkunastu pedagogów i wychowawców. Mimo takiej obsady, w placówce doszło do poważnego wypadku. W nocy z 5 na 6 listopada nastoletni wychowanek domu dziecka wypadł z okna budynku, doznając poważnych obrażeń. – Sprawdzamy czy w placówce był prawidłowy nadzór i opieka nad dziećmi i czy pracownicy nie zaniedbali swoich obowiązków – mówi nam starsza sierżant Katarzyna Muszyńska z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Pogotowie otrzymało informację o wypadku około północy. Karetka zabrała piętnastoletniego Mateusza do szpitala w Rybniku Orzepowicach. Potrzebna była jednak specjalistyczna pomoc. Następnie trafił do szpitala w Katowicach Ligocie. – Chłopak przeszedł już operację kości ramieniowej. Ma również uraz głowy. Musi mieć dokładnie zbadaną szczękę i kolana – mówi Wiesława Niemcewicz-Cierpiał, dyrektor Powiatowego Domu Dziecka w Gorzycach. Mateusz obecnie przyjmuje tylko posiłki w płynie, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak to możliwe, że piętnastolatek wypadł przez okno? – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nastolatek poślizgnął się na parapecie gdy palił papierosa. Policjanci z wydziału kryminalnego ustalają, czy do zdarzenia przyczyniły się inne osoby – mówi policjantka. Co ciekawe, okna w domu dziecka są zabezpieczone i to podwójnie. – Każde z nich ma klamkę zamykaną na kluczyk i dodatkowo są zabezpieczone kłódkami. Klucz mają tylko wychowawcy, ale faktem jest, że Mateuszowi udało się otworzyć oba zamki. Nie mam pojęcia jak – mówi dyrektorka.


2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
koło 20.11.2016 18:01
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Widzę że domy dziecka są jak więzienia. Jakim prawem 15 latek nie mógł sobie wyjść aby pochodzić sobie po parku? Czy on jest wieźniem, niewolnikiem? Jakoś ja i moim kolegom to w domach rodzice nie zamykali okień na klucz czy drzwi, nie zakazywali wychodzenia z domu czy pokoju, widać że ten dom dziecka to jakaś patologia, skoro im się wszystko zakazuje, nie dziwię się że potem z tych dzieciaków wyrastają kryminaliści albo patologia.

~myslee (91.200. * .18) 20.11.2016 16:21
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

15 latek to juz nie znowu takie dziecko ,jesli ma sie mozg na miejscu to wiadomo ze wydziwiajac mozna wypasc ,z drugiej strony sam grzebal az otworzyl czyli sam sobie zlamal jakies przepisy bezpieczenstwa i akurat wychowawcy nie powinni zostac ukarani