Turystyka
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Z Kolejami Śląskimi w Beskidy

Wsiądź do pociągu Kolei Śląskich i odwiedź najmłodsze góry w Polsce, czyli Beskidy. Czekają na Ciebie przepiękne leśne i górskie krajobrazy, atrakcyjne szczególnie teraz, w trakcie niepowtarzalnej polskiej złotej jesieni.

Z Kolejami Śląskimi w Beskidy
fot. Patryk Farana/Koleje Śląskie

Z Kolejami Śląskimi w Beskidy

Koleje Śląskie przygotowały specjalnie dla Was, przy współpracy i zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Żywcu, bardzo dogodne autobusowe skomunikowanie z pociągami.

Połączenia funkcjonują od piątku do niedzieli – w ramach 2 linii komunikacyjnych:

  • Żywiec – Jeleśnia – Sopotnia Mała – Korbielów (5 par kursów).
  • Żywiec – Żabnica – Rajcza – Złatna - Rycerka (2 pary kursów).

Ceny biletów, do nabycia u kierowcy, zaczynają się już od 3 zł. Rozkład jazdy jest dostępny w wyszukiwarce na stronie Kolei Śląskich.

- Zapraszamy do wspólnej podróży i odwiedzin malowniczych górskich hal, wspaniałych bursztynowych łąk oraz cudownych skalnych zakątków i zaciszy. Do zobaczenia w naszych pociągach i na beskidzkich szlakach! - zachęcają pracownicy Kolei Śląskich, promując tym samym turystykę górską w naszym województwie. 

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
hades_tek 09.10.2022 19:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@tłoczek dzięki za troskę i porady. Skoro wiesz kogo nam brakuje i własne umiejętności interpersonalne oceniasz wysoko, to zapraszamy - będziesz mógł nas tego uczyć a jednocześnie wnosić swój wkład w konkretne i skuteczne działania. Bo chyba się zgodzisz, że komentowanie w necie i krytykowanie innych za wiele nie wnosi? Owszem, ku naszemu utrapieniu cocolino też namiętnie i często nazbyt emocjonalnie udziela się na forach, ale robi w organizacji wiele pożytecznej roboty w innych tematach.

~tłoczek (188.137. * .64) 09.10.2022 12:58

@cocolino pisanie pism niewiele da. Jeśli jakiś radny złożył interpelację to szacun do niego, a czemu niby do was? TEK ma spapraną opinię mimo, że walczy o dobre idee transportowe. Przede wszystkim brakuje w waszym stowarzyszeniu kulturalnych osób umiejących się zachować i umiejących rozmawiać, przekonywać. Mimo to życzę wam abyście działali, byli bardziej kulturalnie, mniej krzyczeli, mniej się kłócili. Może zafundujcie sobie jakiś kurs z Komunikacji Interpersonalnej? Przydałby się wam bardzo.

cocolino 08.10.2022 22:50

Tłoczek jeśli uważasz, że robię wiochę i działam przeciwko połączeniu do Bohumila czy do Cieszyna przez Jastrzębie itd. to spójrz na TEK i naszą działalność to my uderzyliśmy do posłów Razem o Bohumin i spieramy petycje i to z naszej inicjatywy wyszła interpelacja o pociągi IC i opłatę graniczna tak samo o pociągi z Raciborza w Beskidy czy uszczuplanie pociągów na S71 jaką złożył interpelacja radny Molin czy z naszych pism do Rybnika i Wodzisławia idzie odzew do IC i ministra o przepuszczanie wszystkich pociagów IC i EC przez Rybnik-Wodzisław które jadą z Katowic do ostrawy a nie przez Zebrzydowice wiec jeśli coś piszesz to pisz rzetelnie że popaprańcy - kibole z Jastrzębia robią wiochę.

~tłoczek (188.137. * .64) 08.10.2022 19:54

@Noi Koleje Śląskie ci powiedzą że jest! Możesz przecież jechać z Raciborza do Katowic i potem przesiąść się na pociąg do Zwardonia. Nieważne że nadrobisz 100 km i przyjedziesz na 12.00... Da się? @cocolino @SJZ nie róbcie wiochy... Zostawcie jakieś uprzedzenia i kłótnie, działajcie rzeczywiście na rzecz transportu. Brakuje połączeń z Beskidami. Trzeba przywrócić pociągi do Bohumina. Pociągi do Jastrzębia które jest odcięte od świata i umiera. Jest sporo rzeczy do wywalczenia.

~Noi (46.204. * .127) 07.10.2022 21:38

I co nam po takim połączeniu, skoro z Raciborza nie ma..

cocolino 07.10.2022 09:50

~SJZ idź się, żal na grupę w facebook "Kolej w Jastrzębiu-Zdroju", bo jakaś cisza tam - umiera śmiercią naturalną jak ludzie z towarzystwa skończyli pisać ciekawe tematy kolejowe związane z Jastrzębiem.

~SJZ (46.134. * .12) 06.10.2022 22:47

Tu jak zawsze to samo. Jakikolwiek artykuł o kolejach zaraz pojawia się towarzystwo wzajemnej adoracji, czyli Towarzystwo przeciwników kolei w Jastrzębiu, dla niepoznaki zwanej TEK.

cocolino 06.10.2022 20:19
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~tłoczek (188.137. * .64) 06.10.2022 12:47

Dajcie pociągi z Raciborza do Wisły czy z Wodzisławia do Zwardonia to masa ludzi z Raciborza, Rybnika, Żor, Radlina, Rydułtów i Wodzisławia będzie chciało jechać na wycieczkę pociągiem tak jak kiedyś! Redakcjo Nowin, lobbujcie w tym temacie, a nie tylko reklamujecie Koleje którymi w góry może dojechać tylko mieszkaniec Katowic...