Turystyka
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pomysł na wycieczkę - pociągiem do Parku Śląskiego

Dzisiaj nietypowa atrakcja na weekendowy wypad z najmłodszymi podróżnikami! Jadąc do Parku Śląskiego możemy zajrzeć na Stadion Śląski, ale także… do Śląskiego Parku Linowego!

Pomysł na wycieczkę - pociągiem do Parku Śląskiego
Park Śląski oraz Stadion Śląski na pewno zainteresują najmłodszych. fot. arch.

Pomysł na wycieczkę - pociągiem do Parku Śląskiego

Na Stadionie Śląskim nie tylko poznacie historię „Kotła Czarownic” i legendarnych już spotkań piłkarskich z Anglią, Danią, Holandią, ZSRR, czy niedawnego meczu z Szwecją. Dodatkowo możecie zobaczyć wystawę sztuki najwyższych lotów, również nawiązującą do lekkoatletycznych i piłkarskich zmagań na Stadionie Śląskim. 

Wystawa „Monachium 1972. Sport i sztuka. Plakat olimpijski ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu” to 21 artystycznych plakatów promujących igrzyska olimpijskie, które w 1972 roku odbyły się w Monachium, maskotka jamnika Waldiego, oficjalny strój łuczniczki Ireny Szydłowskiej, krawaty, spinki do mankietów, medale pamiątkowe, odznaki i proporczyki. 

Ekspozycja powstała we współpracy z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie i przypomina nam czasy największych sukcesów polskich piłkarzy oraz lekkoatletów. Dodatkowo, jednym z argumentów mogą być zbliżające się zawody Srebrnej Ligi, które odbędą się na Stadionie Śląskim już na początku sierpnia!

Śląski Park Linowy

Po sportowych emocjach możecie zajrzeć  do Śląskiego Parku Linowego, gdzie na najmłodszych czekają fantastyczne atrakcje! Znajdziecie tam 46 przeszkód, 39 platform i 8 kolejek tyrolskich, które tworzą aż 710 metrów tras o trzech poziomach trudności! W zależności od waszego zaawansowania i  umiejętności możecie wybrać poszczególne trasy, w tym jedną z najtrudniejszych w Polsce, na której rozwieszonych jest 17 przeszkód, znajdujących się pomiędzy 15 platformami, których wysokość sięga od 6 do 9 metrów nad powierzchnią Parku Śląskiego!

Znajdziecie tutaj również Mini Park Linowy dla najmłodszych, którzy chcą spróbować swoich sił w bezpiecznym i kontrolowanych środowisku. 

Do Parku Linowego dotrzecie Kolejami Śląskimi, wysiadając na stacji kolejowego w Chorzowie Batorym, skąd spacerem wśród zabytkowego śródmieścia dotrzecie do Stadionu Śląskiego!

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
cocolino 15.08.2022 12:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Koleje Śląskie kompletnie maja w dupie mieszkańców Subregionu Zachodniego - Kraina Górnej Odry, a mianowicie odcięli nas od połączenia z Czechami do Bogumina do tego nie wywiązują się z umowy zamiennej z České dráhy, że oni obsługują połączenie graniczne do Cieszyna , a KŚ do Bogumina.
A co do wycieczki pociągiem do Parku Śląskiego to mało, że z przesiadkami to jeszcze średnio 1,5 km z buta z Katowic Załęża. To Czesi o niebo lepiej to zrobili u siebie, a i Polakom w Cieszynie umożliwili jazdę pociągiem do Zoo w Ostrawie.