Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezydent Polowy potrzebuje więcej asystentów

Powiększy się kadra Biura Prezydenta w Raciborzu. Ruszył nabór na stanowisko szefa tej komórki magistratu. Wcześniej zajmował je Marcin Wojnarowski, ale po jego odejściu z urzędu istniał tam wakat. Funkcji szefa prezydenckiego biura nie było przez wiele miesięcy.

Prezydent Polowy potrzebuje więcej asystentów
W kuluarowych rozmowach podkreśla się, że Dariusz Polowy jest bardzo zadowolony ze współpracy w urzędzie z obecną rzeczniczką Lucyną Siwek. Wcześniej zrezygnował z usług Leszka Iwulskiego i Marcina Wojnarowskiego, a zatrudnił Rafała Krzyżoka. Krótko jego podwładnym w Biurze Prezydenta był Maciej Kozina

Biuro prezydenta w Raciborzu tworzą aktualnie: dwie sekretarki, rzeczniczka prasowa i wspomagający ją pracownik. Zanim Dariusz Polowy zaczął swoją kadencję w 2018 roku, ten dział w urzędzie nazywał się: Biuro Obsługi Prezydenta i kierowała nim Lucyna Siwek. Aktualnie zajmuje się ona relacjami z przedstawicielami mediów, a wspomaga ją w tym Rafał Krzyżok.

Wolny fotel

W strukturze obecnego Biura Prezydenta był jeszcze fotel szefa komórki, zwolniony przez Marcina Wojnarowskiego (naszego byłego redakcyjnego kolegę). Teraz włodarz zdecydował, że poszuka na to miejsce nowego pracownika.

Prezydent Polowy ogłosił 26 lipca nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze. Nabór potrwa do 8 sierpnia. Nowy szef biura będzie m.in. kreował i realizował politykę informacyjną prezydenta i urzędu w mediach. Ma też zapewnić właściwą organizację i obsługę spotkań, wizyt, konferencji i posiedzeń z udziałem głowy miasta.

Niemały koszt

Kierownik referatu w urzędzie w Raciborzu (dane dla wydziału rozwoju, podane przez włodarza w odpowiedzi na interpelację radnej Henek-Wypior) może liczyć na roczną wypłatę w wysokości co najmniej ponad 100 000 zł.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że obecne służby prasowe urzędu są zasypywane pytaniami w trybie dostępu do informacji publicznej, co jest jednym z powodów szukania kolejnego pracownika do przekazu medialnego prezydenta. Przypomnijmy, że aktualny włodarz jest rekordzistą w organizacji konferencji prasowych, zwłaszcza tych on-line. Za kadencji poprzednika Polowego, obecnego radnego Mirosława Lenka, obsługą prasy przez długie lata zajmowała się tylko jedna pani rzecznik (Anita Tyszkiewicz-Zimałka).

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mkjnmkjjnhhj (5.173. * .150) 04.08.2022 15:17
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Szok. Rodzina na swoim

~BogdanMM (82.180. * .240) 04.08.2022 13:56

W dzisiejszych czasach dostępności internetu, social mediów, każdy oczekuje szybkiej informacji. Dobrze że nasz Urząd to docenia.

~PaulinaTr (185.244. * .235) 04.08.2022 13:54

Po zapoznaniu się z zadaniami Biura Prezydenta Miasta jasno widać, że cel jego istnienia to obsługa sekretariatu prezydenta i wiceprezydentów, polityka informacyjna, współpraca z mediami.

~Drogispecialistaodwszystiego (185.93. * .252) 04.08.2022 13:50

To jest rachunek wygenerowany przez Labusa. Kto przy zdrowych zmysłach pyta 600 razy o Unię???

~Ryszard009 (82.180. * .138) 04.08.2022 13:44

Dobrze że Polowy docenia ważność informowania mieszkańców. Dobrze że ludzie mają wiedzę o działaniu instytucji miasta.

~pomocnyMarek (45.134. * .184) 04.08.2022 13:35

Trzeba podziękować Markowi L. który zasypuje urzędy zapytaniami i generuje dodatkowe etaty.