Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

Prezydent Polowy potrzebuje więcej asystentów 

Powiększy się kadra Biura Prezydenta w Raciborzu. Ruszył nabór na stanowisko szefa tej komórki magistratu. Wcześniej zajmował je Marcin Wojnarowski, ale po jego odejściu z urzędu istniał tam wakat. Funkcji szefa prezydenckiego biura nie było przez wiele miesięcy.

Marne szanse na rewitalizację linii kolejowej Racibórz - Głubczyce - Racławice Śląskie 

- Odrzucenie blisko półmiliardowej dotacji byłoby historycznym błędem - komentuje poseł Janusz Kowalski postawę samorządów, które nie chcą dołożyć się do rewitalizacji linii kolejowych z Raciborza do Racławic Śląskich przez Głubczyce. Takie stanowisko deklarują: Województwo Opolskie, Powiat Głubczycki, Powiat Prudnicki, Powiat...

AKTUALIZACJA

Kiedy SOWA spełni marzenia Joannny Stanisz-Cebuli? 

Jedna z dwóch pilotażowych w kraju Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności ma za sobą trzy miesiące działalności w Raciborzu i lawinowo narastającą frekwencję (od 120 osób w grudniu do 1400 w marcu). - To co się dzieje przewyższa moje oczekiwania - mówiła mediom kierująca placówką przy SP18 Joanna Stanisz-Cebula.

860 Ukraińców w Raciborzu. Uchodźcy z Mariupola trafili do biurowca Rafako. Nowym lokum może być dawne G5 

Do końca kwietnia sięga kolejka Ukraińców ubiegających się o PESEL w magistracie. 480 osób już tu obsłużono. Prawie dwieście uchodźców jest objętych opieką samorządu. Do bazy pobytowej doszedł budynek przy ul. Bukowej należący do PGL Dom (Rafako). Jest tam 80 miejsc. Zaczęło się zapełnianie pokoi.

Ponad 100 uchodźców w Raciborzu. Należy się spodziewać siedem razy tyle  

To osoby zakwaterowane i żywione przez Miasto Racibórz. Poza tym są też uchodźcy podejmowani przez osoby prywatne, ale te nie są ewidencjonowane przez magistrat. Prezydent Polowy z zastępcą Wacławczykiem powiedzieli dziś mediom, że trzeba nastawić się na pomoc długodystansową. - Żeby entuzjazm nie opadł - życzył Dawid Wacławczyk.

Racibórz nie ma partnerstwa z Rosjanami. Przynajmniej nie na papierze 

Wezwanie posła Wosia do władz jego rodzinnego miasta, by zerwać współpracę z Kaliningradem, spotkało się z nieoczekiwaną reakcją prezydenta Polowego. Ten odparł, że od 17 lat rosyjskie miasto nie jest już oficjalnym partnerem Raciborza. Zasugerował, by poseł wpierw wczytał się w dokumenty, zanim podejmie działania publiczne.

Radni Klima i Mainusz w gabinecie prezydenta Polowego żądali wydania dokumentu [WIDEO]   

Przewodniczący komisji gospodarki Piotr Klima domagał się dostępu do treści dotyczącego go zawiadomienia do prokuratury. Prezydent Raciborza Dariusz Polowy podejrzewa, że ten mógł popełnić przestępstwo wobec Miejskiego Konserwatora Zabytków. Zgłosił to w organach ścigania. Klima i Mainusz twierdzą, że sprawę w której interweniował...

Brzezie skontrolowane przez drony. Dymów z komina jak na lekarstwo   

Testowe loty nad domami w dzielnicy Raciborza to wspólna akcja Miasta Racibórz i Krakowskiego Alarmu Smogowego. Prezydent Polowy chce więcej kontroli kominów z lotu drona, ale jeszcze nie teraz. - Zaczynamy od pouczeń, skończymy mandatami - zapowiedział na konferencji przy brzeskiej remizie.

Polowy nie zrobi z Raciborza drugiego Rybnika [KONFERENCJA]  

Chodzi o wzorowanie się na sąsiadach pod kątem intensywnych kontroli kotłowni. W Rybniku w dwa styczniowe dni skontrolowano ich 103, wystawiając pierwsze mandaty za używanie starych, niedozwolonych pieców. Prezydent Raciborza ma własną wizję egzekwowania zapisów śląskiej uchwały antysmogowej. Mówił o tym na konferencji posesyjnej z 12 stycznia.

Muralowa synagoga narodziła się w Boże Ciało. Dzieło Ryszarda Paurowskiego zdobi ścianę na Szewskiej   

- Zawiesiłem sobie poprzeczkę wysoko. Sam byłem zaskoczony po realizacji - mówił na konferencji pod muralem jego autor Ryszard Paurowski. Wspólnie z prezydentami Raciborza, którzy zlecili mu malowidło na ścianie kamienicy, 11 stycznia opowiedział mediom o swej pracy. - Koncept wymyśliłem z Adamem Szramowskim. Trzy godziny krążyliśmy...

Oni pożegnali Michała Kędzierskiego w sposób szczególny 

To jego koledzy z pracy w lokalnych mediach. Dobrze się znali z poległym na służbie funkcjonariuszem. Współpracowali z Michałem Kędzierskim, gdy ten był zatrudniony w radiowej Vanessie, a później w raciborskiej kablówce. Niektórzy coś mu zawdzięczają, inni wypełniali z nim obowiązki służbowe, ale wszyscy odczuli głęboką stratę...

Wszystkie ręce na pokład. Senator, marszałek i włodarze wskrzesili grupę ds. budowy RDRP 

Władze gmin zainteresowanych kontynuacją budowy Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna (RDRP) spotkały się w Rydułtowach z senator Ewą Gawędą i wicemarszałkiem Wojciechem Kałużą. Rozmowy dotyczyły m.in. lobbingu o środki na dalszą budowę RDRP.

Konferencja Prezydenta Polowego. Urząd powtórzy konkurs na dotacje. Włodarz wskazuje winnego tej sytuacji  

788 tys. zł na sport i 360 tys. zł na profilaktykę uzależnień - te pieniądze zostały "zamrożone" wskutek działań prawników wojewody. Wskazują oni, że prezydent Polowy źle przeprowadził konkursy na podział tych środków w Raciborzu. Włodarz zdecydował o ponownym konkursie. Procedury zajmą prawodopodonie około miesiąca.

Prezydent Polowy o rażącym naruszeniu przepisów przez rządzącą opozycję 

Głowa miasta poinformowała w środę 7 kwietnia na zdalnej konferencji posesyjnej, że wstrzymano szereg wydatków samorządu, bo rada miasta podjęła bezprawnie uchwałę o zmianach w budżecie na 2021 rok. Włodarz zwrócił się o opinie do Regionalnej Izby Obrachunkowej i nadzoru prawnego wojewody śląskiego. Póki ich nie uzyska, póty nie...

W lutym powiększył się deficyt w gospodarce odpadami Raciborza. O ponad 100 tys. zł   

Powodem jest - jak twierdzi prezydent Dariusz Polowy - ciągły brak zgody radnych miejskich na wyłączenie z systemu miejskiego nieruchomości niezamieszkałych - marketów, firm i instytucji. Włodarz zapowiada, że temat powróci - po raz czwarty z rzędu w formie prezydenckiego projektu uchwały - na marcową sesję rady miasta.

Za radą prawników prezydent Polowy zostawia fachowcom sprawę wiceprezydenta Wacławczyka 

Choć opozycja domagała się od głowy miasta zajęcia stanowiska wobec jej podejrzeń kierowanych pod adresem Dawida Wacławczyka – zastępcy prezydenta, to Dariusz Polowy, po konsultacji z radcami prawnymi uznał, że nie ma ku temu kompetencji.

Dziecinna złośliwość opozycji - Dariusz Polowy o poprawkach do jego budżetu dla Raciborza  

Włodarz Raciborza mówił 8 lutego na swojej comiesięcznej konferencji posesyjnej o niefrasobliwości radnych Lenka i Szukalskiej, którzy pomniejszyli plan wydatków przygotowany przez Polowego. Oznajmił, że opozycja już się z nich wycofuje, a w pierwszej kolejności z planu budowy sztucznej murawy na Zamkowej i bieżni w SP1 na Ostrogu.

Zobacz więcej