Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dzikie wysypiska rosną jak grzyby po deszczu. W Rudniku znów chcą z tym zawalczyć [3 PYTANIA]

Wójta Piotra Rybkę pytamy, czy uruchomiony w połowie stycznia Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rudniku jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców. Nawiązujemy również do zaśmiecania gminy: czy inwestycja przyczyniła się do zniwelowania tego procederu?

Dzikie wysypiska rosną jak grzyby po deszczu. W Rudniku znów chcą z tym zawalczyć [3 PYTANIA]
Akcja sprzątania poszczególnych sołectw gminy odbywa się w Rudniku od kilku już lat w dwóch edycjach – wiosennej i jesiennej. Ochoczo angażują się w nią mieszkańcy – na zdjęciu z wójtem Piotrem Rybką (na zdj. trzeci z prawej strony)

- Od kilku miesięcy działa Punkt Selektywnej Zbiórki Opadów Komunalnych w Rudniku. Czy ta inwestycja sprawdza się w gminie?

- Czy trafna inwestycja? Ciężko to obecnie ocenić. To pokaże czas. Należy podkreślić, że uruchomienie takiego punktu, wiąże się z wymogami, które nakładane są na samorządy. Potrzebujemy więcej czasu, co da nam szersze spojrzenie, jak ta inwestycja sprawdza się w naszej gminie.

- Mieszkańcy chętnie odwiedzają ten punkt?

- Widzimy, że mieszkańcy coraz bardziej rozkręcają się i korzystają z tego punktu. Najczęściej odwiedzany jest w sobotę.

- Czy PSZOK rozwiązał w jakimś stopniu problem podrzucania śmieci w różne zakątki gminy?

- Myślę, że PSZOK nie pomoże temu procederowi. Chodzi o ludzką kulturę. Wiemy, że zazwyczaj nie bałaganią mieszkańcy gminy, a osoby spoza niej, nawet spoza powiatu czy województwa – bo przecież sąsiadujemy z województwem opolskim. Ponownie postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę śmieci na terenie gminy, odbędzie się w najbliższą sobotę. Zaangażować chce się większość sołectw, co cieszy. To akcja, którą organizujemy od kilku lat. Chcemy w ten sposób razem uporządkować naszą gminę.


Czytaj również: 

Ludzie

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].