Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Starosta Bizoń do radnego Serwotki: "Jest pan oderwany od rzeczywistości". O co poszło?

W minionym tygodniu gigantyczne kolejki aut tworzyły się przed punktami pobrań wymazów w Wodzisławiu Śl. i w Rydułtowach. - Czy nie można było przewidzieć, że one wystąpią - pytał i grzmiał jednocześnie radny powiatowy Ireneusz Serwotka.

 Starosta Bizoń do radnego Serwotki: "Jest pan oderwany od rzeczywistości". O co poszło?
Podczas ostatniej sesji rady powiatu wodzisławskiego, która odbyła się 27 stycznia dyskutowano na temat kolejek przy punktach wymazowych.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Podczas ostatniej sesji rady powiatu wodzisławskiego, która odbyła się 27 stycznia dyskutowano na temat kolejek przy punktach wymazowych. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu wiele z nich na terenie naszego kraju, ale także w naszym regionie przeżywało prawdziwe oblężenie. W związku ze wzmożoną liczbą osób kierowanych na wymaz długie kolejki samochodów ustawiały się nie tylko na parkingach i wewnętrznych placach szpitali, ale także na ulicach prowadzących do nich. Kolejki były tak długie, że blokowały główne ulice: Plebiscytową w Rydułtowach i 26 Marca w Wodzisławiu Śl.

Dezaprobata radnego

Dyskusję w trakcie sesji rozpoczął radny Ireneusz Serwotka, który nie krył oburzenia zaistniałą sytuacją. - Od wielu tygodni naukowcy, ale także przedstawiciele rządu na czele z ministrem Niedzielskim, przewidywali, że będzie piąta fala z dużą liczbą zakażonych, to jaki był problem, żeby przygotować się do tego wcześniej? - pytał kierownictwo powiatu. - Wczujmy się w skórę tych ludzi, a nie krytykujmy ich. Ogarnijmy się. Przygotujmy się na litość boską do pewnych rzeczy. Zacznijmy działać - mówił porównując pandemię do wojny, na którą okoliczność powinny być przygotowane różne scenariusze. Wtórowała mu także radna Danuta Maćkowska, która uważała, że działania kierownictwa starostwa, ale i wodzisławsko-rydułtowskiego szpitala były spóźnione.

Odpowiedź starosty i dyrektora

Na słowa radnego Serwatki i radnej Maćkowskiej zareagował starosta Leszek Bizoń. - Żyje pan oderwany od rzeczywistości - mówił w stronę tego pierwszego. - My możemy mieć chęci, możemy chcieć, możemy nawet zaangażować pieniądze, tylko niestety władze, które decydują o tym, nie zawsze nam pozwalają - tłumaczył. Obecny na sesji dyrektor PPZOZ-u Krzysztof Kowalik zwrócił uwagę, że kilkanaście dni temu zgłosił się do NFZ z zapytaniem o możliwość zwiększenia liczby punktów pobrań. Otrzymał jednak odpowiedź, że odpowiednie decyzje będą podejmowane, kiedy dojdzie do gwałtownych wzrostów zachorowań. - Niestety nie wszystko zależy od nas - skitował ze smutkiem.

Zobacz także:

Koronawirus - wszystko o pandemii 3450 wiadomości, 5505 komentarzy w dyskusji, 3121 zdjęć, 14 filmów

Ludzie

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~doniżej (5.184. * .173) 07.02.2022 08:49

A ja uważam, że zarząd robi trzy razy więcej niż ekipa poprzedniego starosty, wystarczy przejrzeć gazety, w prawie każdej gminie są przebudowywane drogi powiatowe, dofinansowanie do szpitala , czy szkół a przedtem na nic nie było pieniędzy. Jak to jest tamci nie mogli a Ci mogą.

~gody (83.30. * .184) 06.02.2022 15:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tak beznadziejnego starosty i zarządu jak jest teraz to chyba nigdy nie było. Sami hamulcowi i udający, że wszystko jest dobrze a ludzie cierpią. Brak słów!

~Oburzeni (91.192. * .10) 02.02.2022 00:18
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Trudno się nie zgodzić ze starostą.

~jakrozumśpi (188.137. * .10) 01.02.2022 21:02
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Zawsze jest tak, że można zrobić więcej, ważne, żeby wyciągać wnioski z tego i eliminować usterki, kolejki były jeden dzięń i teraz nie widzę żadnych kolejek. Była władza tylko pyskuje i szuka dziury w całym. Pozostało im tylko narzekanie.

wnikliwy 01.02.2022 18:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pan starosta to wszechniemogacy,oderwany od rzeczywistości dawno

~Tuturutu (83.30. * .157) 01.02.2022 16:57
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Chyba obaj są oderwani od realiów ! Serwetka zabiera głos jakby za jego kadencji powiat kwitł. A obecny starosta lepszy nie jest

~PeOwiec (155.133. * .231) 01.02.2022 16:25
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

panie starosto chyba jednak pan jest oderwany od rzeczywistości nie wiem kto panu dał te wykształecenie przecież o tym było wiadomo od dawna prostym rozwiązaniem było by zwiększenie obsługi przy wymazach i problem by zniknął ale do tego trzeba troszkę pomysleć tak tak pomyśleć ale jak się nie zna to tak wygląda zarządzanie powiatem