Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jeden głos zdecydował o wygranej. Rzuchów ma nowego sołtysa [ZDJĘCIA]

Po ponad 10 miesiącach sołectwo Rzuchów (gm. Kornowac) ma nowego sołtysa. Został nim Jan Radwan. - Będziemy działać - zapowiada nowy sternik wioski.

Jeden głos zdecydował o wygranej. Rzuchów ma nowego sołtysa [ZDJĘCIA]
Wybory sołeckie w Rzuchowie odbyły się w poniedziałek 31 stycznia

Sołectwo Rzuchów pozostawało bez swojego szefa po nagłej śmierci sołtysa i radnego Bronisława Panica. Wcześniej wyborów nie zdecydowano się zorganizować z uwagi pandemii koronawirusa.

Na urząd sołtysa zgłoszono dwóch kandydatów: Krzysztofa Głąbicę i Jana Radwana. O wyniku zdecydował zaledwie jeden głos. Kandydat drugi otrzymał 22 głosy, a ten pierwszy o jeden mniej. Nowym sołtysem Rzuchowa został więc Jan Radwan. - Dziękuję za zaufanie, za poparcie mojej osoby. Będziemy działać i dbać o to, aby nasze sołectwo wyglądało coraz piękniej, aby się rozwijało - komentował wygrany po ogłoszeniu wyników. Nowy sołtys na czele wioski będzie stał do 2023 roku, czyli do końca bieżącej kadencji.

Gratulacje nowemu sołtysowi złożył m.in. wójt Grzegorz Niestrój.

- Mam nadzieję, że współpraca z urzędem i ze mną będzie na dobrym poziomie. I będziemy wspólnie dążyli do tego, aby coraz lepiej nam się tutaj mieszkało - powiedział.

Jan Radwan pytany przez Nowiny o to, dlaczego zdecydował się na kandydowanie, odpowiedział.

- Mam czas, jestem na emeryturze. Postanowiłem poświęcać się sołectwu. Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni. W każdej chwili będą mogli podejść, bo zawsze będę do dyspozycji.

Ludzie

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rzuchowik (188.137. * .56) 01.02.2022 22:02

Frekwencja 5%, pogratulować, tak właśnie wygląda organizowanie wyborów w dniu kiedy większość pracuje.
Gratulacje dla nowego sołtysa ale następnym razem pomyślcie trochę i zorganizujcie to w dzień wolny od pracy!!!