Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Trawa wysoka na metr. "Ścieżki rowerowe na wałach wyglądają na opuszczone"

03.08.2021 11:51 | 14 komentarzy | żet

- Wygląda to na brak gospodarza - pisze raciborzanin o stanie ścieżek rowerowych na wałach przeciwpowodziowych w Raciborzu. Co na to urzędnicy?

Trawa wysoka na metr. "Ścieżki rowerowe na wałach wyglądają na opuszczone"
- Ścieżki rowerowe wzdłuż kanału wyglądają na opuszczone. W niektórych miejscach powalone gałęzie drzew sięgają ścieżki. Trawa wysoka na około 1 metr - pisze raciborzanin do Nowin.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy tak ma być? Czy jest to przeoczenie? - zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Racibórz (mając na uwadze ograniczenie harmonogramu koszenia miejskich zieleńców oraz zakładanie łąk kwietnych w obecnej kadencji samorządu. Pytania zadaliśmy drogą mailową. Brak reakcji ze strony urzędników odpowiedzialnych za kontakty z mediami skłonił nas do zadania pytań prezydentowi.

To nie my, to Wody Polskie

Rozpoczynający urlop Dariusz Polowy powiedział nam, że koszenie wałów jest realizowane zarówno przez Miasto jak i PGW Wody Polskie. Szczegółów mieliśmy dowiedzieć się od jego zastępcy - Dominika Koniecznego. - Najlepiej byłoby, gdyby mieszkaniec zgłosił to w systemie ESIM* - usłyszeliśmy od wiceprezydenta Koniecznego. Dopytywaliśmy o to, kto odpowiada za koszenie trawy na wałach przeciwpowodziowych oraz harmonogram koszenia. Wiceprezydent obiecał rozeznać temat.

Widok piękny, ale roślinność porastająca wał przeciwpowodziowy bezpośrednio przy ścieżce powinna być skoszona - uważa Czytelnik Nowin, który skontaktował się z redakcją.

Widok piękny, ale roślinność porastająca wał przeciwpowodziowy bezpośrednio przy ścieżce powinna być skoszona - uważa Czytelnik Nowin, który skontaktował się z redakcją.

Pracownicy PK ruszą do pracy

Następnego dnia wiceprezydent Dominik Konieczny skontaktował się z redakcją Nowin. Przekazał nam, że miasto na mocy porozumienia z Wodami Polskimi kosi trawę metr od krawędzi ścieżki rowerowej (w dół wału). Ponowne koszenie całego wału ma być w gestii Wód Polskich.

- My już raz w tym roku skosiliśmy trawę, jednak nie wiedzieć czemu Wody Polskie dotychczas nie przystąpiły do koszenia. Stąd problem. Nie patrząc na ten harmonogram poleciłem, żeby Przedsiębiorstwo Komunalne własnym sumptem raz jeszcze wykonało nasz zakres koszenia, czyli metr od krawędzi ścieżki - powiedział nam Dominik Konieczny.

* * *

Z zapowiedzi wiceprezydenta Dominika Koniecznego wynika, że część roślinność porastająca wały przeciwpowodziowe w sąsiedztwie ścieżek rowerowych wkrótce zostanie skoszona przez pracowników Przedsiębiorstwa Komunalnego. Niezależnie od tego zwróciliśmy się do Wód Polskich z prośbą o komentarz w tej sprawie.

Ludzie:

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza