Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

Patrol

Zatrzymano pijanych rodziców

10.02.2014 11:17 | 0 komentarzy | acz

Policjanci zatrzymali 21-latkę oraz jej 29-letniego konkubenta, którzy będąc pod wpływem alkoholu opiekowali się swoim 6-miesięcznym synkiem.

Zatrzymano pijanych rodziców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

8 lutego tuż po godzinie 21.00 mundurowi pojechali na ulicę 1 Maja gdzie zgłoszono poważną awanturę domową. Na miejscu zastano właściciela mieszkania, u którego zamieszkuje siostrzeniec wraz ze swoją konkubiną i ich wspólnym dzieckiem. Mężczyzna oświadczył, że dziewczyna jego chrześniaka będąc pod wpływem alkoholu wszczęła awanturę, w trakcie której miała grozić innym nożem, wyzywać i uderzać swojego partnera. W mieszkaniu zastano 21-latkę i jej konkubenta. Okazało się, że oboje są pijani a ponadto sprawują opiekę nad swoim 6-miesięcznym synem.

Policjanci zatrzymali rodziców dziecka. Badanie na alkomacie wykazało u matki ponad dwa promile alkoholu a u ojca półtora promila. Chłopczyk został zabrany przez pogotowie do szpitala. Lekarze nie stwierdzili żadnych objawów zaniedbania. Maluch po jednodniowym pobycie na oddziale pediatrii został zabrany przez pogotowie rodzinne. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, rodzicom grozi  nawet pięcioletni pobyt w więzieniu. Sprawą nieodpowiedzialnych rodziców zajmie się także sąd rodzinny.
(acz)