Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nietrzeźwi pasażerowie motocykli. Kierowcy ukarani mandatami

Wodzisławska policja przypomina o przepisach, które zabraniają przewożenia osób pod wpływem alkoholu na rowerze, motorowerze albo motocyklu, chyba że jest przewożona w bocznym wózku. Nietrzeźwa osoba siedząca z tyłu, z uwagi na swój stan, stwarza zagrożenie dla siebie i innych uczestników drogi. W ostatnich dniach funkcjonariusze z Wodzisławia odnotowali jednak dwa takie przypadki.

Nietrzeźwi pasażerowie motocykli. Kierowcy ukarani mandatami
fot. pixabay

Policjanci z wodzisławskiej drogówki, na ulicy Pałacowej, zatrzymali do kontroli drogowej yamahę. 46-letni mieszkaniec miasta przewoził nietrzeźwego pasażera, co potwierdziło badanie alkomatem. Kierowca jednośladu został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Kolejna kontrola motocykla na ul. Pałacowej nie tylko była powtórką z poprzedniej, ale dodatkowo ujawiła, że kierujący hondą nie posiada uprawnień do prowadzenia tego pojazdu. 23-latek przewoził pasażera, który miał pół promila alkoholu. Za popełnione wykroczenia policjanci sporządzą wniosek o ukaranie kierującego do Sądu, który obligatoryjnie orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów, mężczyźnie grozi również kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna od 1500 do 30 tysięcy złotych.

Wprowadzony na początku tego roku nowy taryfikator w sposób diametralny zwiększył odpowiedzialność karną dla osób, które nie mając do tego uprawnień, zdecydują się wsiąść za kierownicę jednośladu. Mundurowi przypominają również, że prawo o ruchu drogowym wyraźnie zabrania przewożenia osoby pod wpływem alkoholu na rowerze lub motorowerze albo motocyklu, chyba że jest przewożona w bocznym wózku. Nietrzeźwa osoba siedząca z tyłu, z uwagi na swój stan, stwarza zagrożenie dla siebie i innych uczestników drogi. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność!

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SzaryMieszkaniec (94.254. * .155) 07.08.2022 15:30

Bezsens - równie dobrze mogli wprowadzić przepis który nakazuje przewożenie pijanego pasażera tylko w 9-io osobowych busach na ostatnim rzędzie siedzeń albo w kabriolecie - bo opary alkoholu z jego oddechu mogą wpłynąć na kierowcę. Ile w PL jest motocykli z koszem? (które się trudniej prowadzi - a pijany pasażer może łatwiej sięgnąć do kierownicy)

~antypispo (188.0. * .145) 06.08.2022 18:16

0,5 można mieć już po wypiciu jednego piwa co za tym idze człowiek może być całkowicie nieświadomy tego że jest pod ,,wpływem'' ale statystyki są ważniejsze policja zamiast chwytać złodzeji i pedofilów uwzieła się na obywateli bo prościej jest okradać ludzi którzy na nich pracują