Niedziela, 20 września 2020

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Patrol

Zderzenie samochodu z motocyklem w Pietrowicach Wielkich

10.08.2020 09:28 | 1 komentarz | żet

Kierujący motocyklem mężczyzna doznał urazu nogi. Zdarzenie zostało wstępnie zaklasyfikowane jako wypadek.

Zderzenie samochodu z motocyklem w Pietrowicach Wielkich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

9 sierpnia o godz. 16.17 służby odebrały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Jana Pawła II w Pietrowicach Wielkich. Kierujący motocyklem bmw mieszkaniec Bielska-Białej został potrącony przez kierującą skodą fabią mieszkankę województwa opolskiego.

Motocyklem podróżowały dwie osoby, samochodem osobowym jedna osoba. W następstwie zdarzenia urazu nogi doznał motocyklista. Policjanci oczekują na dokumentację medyczną. Na jej podstawie ustalą, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek czy kolizja drogowa.

Kierująca samochodem kobieta tłumaczyła policjantom, że zatrzymała się przed skrzyżowaniem, jednak w trakcie ruszania miała problemy z hamulcem ręcznym. Gdy wreszcie się z nimi uporała, nie upewniła się, czy sytuacja na drodze z pierwszeństwem przejazdu nie uległa zmianie. W następstwie tego błędu potrąciła nadjeżdżającego motocyklistę.

Na miejscu oprócz policjantów i ratowników medycznych interweniowali jeszcze strażacy. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 6 tys. zł.