Czwartek, 28 maja 2020

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Patrol

Pijany weekend na rybnickich drogach

30.03.2020 15:52 | 2 komentarze | acz

Minionego weekendu rybniccy policjanci wykluczyli z dalszej jazdy pięciu nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec Rybnika, który miał w organizmie 3 promile.

Pijany weekend na rybnickich drogach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę, po godzinie 21.00 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym. Policjanci z wydziału ruchu drogowego natychmiast udali się w rejon ulicy Ks.Konrada Szwedy, gdzie czekali świadkowie, którzy wyjęli kluczyki ze stacyjki samochodu kierującego hondą. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 59-letniego mieszkańca Rybnika. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie dwa promile alkoholu. Podczas czynności mężczyzna był wulgarny i agresywny. W efekcie rybniczanin został doprowadzony do Izby Wytrzeźwień w Chorzowie.

Z kolei, w niedzielę około godziny 10.30 w Rybniku na ulicy 3 Maja, policjanci z drogówki udaremnili jazdę 61-letniemu mieszkańcowi Rybnika, który kierował motorowerem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny blisko 2 promile alkoholu.

Około godziny 12.00 dyżurny rybnickiej jednostki otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. W tym przypadku kierujący volkswagenem porzucił swój samochód i próbował uciec pieszo. Zgłaszający powiedział policjantom, że jadąc ulicą Żorską zauważył kierującego osobówką, który jechał całą szerokością jezdni. Okazało się, że 46-latek był kompletnie pijany, miał bełkotliwą mowę i nie wiedział gdzie się znajduje. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca Rybnika. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie trzy promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Następnie po godzinie 13.00 dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie. Tym razem pijany kierujący uderzył w ogrodzenie posesji przy ulicy Wodzisławskiej w Świerklanach. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 35-latka blisko 3 promile alkoholu. Podczas czynności mężczyzna był agresywny, dlatego rybniczanin został doprowadzony do Izby Wytrzeźwień w Chorzowie.

Po godzinie 22.00 w Rybniku przy ulicy Konarskiego kierujący pojazdem ciężarowym uderzył w ogrodzenie posesji. Kierujący fordem transitem odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego pobrano mu krew do badań. Okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy. Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też, zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa. Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka może powiadomić o tym stróży prawa, którzy natychmiast sprawdzą taki sygnał.
(acz)