Czwartek, 16 lipca 2020

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Patrol

Policjant na rowerze zatrzymał kierowcę porsche

30.08.2019 10:39 | 6 komentarzy | acz

Asp. Artur Wyciszkiewicz, na co dzień policjant rybnickiej drogówki pracujący w grupie SPEED, tym razem jechał swoim rowerem do pracy, a i tak nie przeszkodziło mu to w zatrzymaniu kierowcy porsche.

Policjant na rowerze zatrzymał kierowcę porsche
Asp. Artur Wyciszkiewicz na co dzień pełni służbę w specjalnej grupie „SPEED”. I tym razem jego czujność oraz doświadczenie go nie zawiodły
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do interwencji doszło 29 sierpnia w Rybniku ok. 10.30, kiedy to policjant z rybnickiej drogówki jechał rowerem do pracy. W centrum miasta, na ulicy Zamkowej, zauważył porsche cayenne, które już kiedyś kontrolował. Przypomniał sobie, że kierowca nie zatrzymał się wtedy do kontroli, gdyż był w stanie nietrzeźwości. Asp. Artur Wyciszkiewicz natychmiast powiadomił telefonicznie o wszystkim dyżurnego rybnickiej komendy.

Tym razem kierowca porsche wjechał pod zakaz ruchu, a także korzystał z telefonu komórkowego podczas jazdy. Policjant był w stałym kontakcie z dyżurnym, a z uwagi na duże natężenie ruchu jechał za autem w odległości około 10 metrów. Kierowca porsche zatrzymał się na ulicy Wiejskiej przed przejściem dla pieszych. Ten moment wykorzystał policjant, zajechał mu drogę i polecił, aby 40-latek zjechał na pobocze, po czym wyciągnął kluczyki ze stacyjki i czekał na przyjazd swoich kolegów z drogówki.

Zatrzymanemu, za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

(acz)