Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Służby szukały niedoszłego samobójcy. Zgłoszenie okazało się fałszywe

11.07.2018 13:09 | 0 komentarzy | żet

Zgłaszający był pijany. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu, a także pokrycie kosztów akcji służb ratowniczych.

Służby szukały niedoszłego samobójcy. Zgłoszenie okazało się fałszywe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

10 lipca około godz. 21.00 Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało zgłoszenie o mężczyźnie, który miał wejść do stawu przy ul. Wyzwolenia w Krowiarkach. Według zgłaszającego, mężczyzna chciał popełnić samobójstwo.

Na miejsce ruszyli policjanci, strażacy oraz ratownicy pogotowia. - Po sprawdzeniu stawów i przyległych terenów przez strażaków i policjantów, a także przeprowadzeniu wywiadów z napotkanymi tam osobami okazało się, że był to fałszywy alarm - relacjonuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy fałszywego alarmu. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Krowiarek. Mężczyzna był pijany, miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. - Teraz odpowie on przed sądem za fałszywy alarm. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet aresztu, a także pokrycie wysokich kosztów związanych z akcją służb ratowniczych - kończy M. Szymański.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet