Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Patrol

Czytelnicy Nowin pomogli policjantom ustalić tożsamość przestępców

02.07.2018 12:33 | 1 komentarz | żet

Policjanci dziękują redakcjom oraz mieszkańcom, którzy pomogli w ustaleniu tożsamości przestępców. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policję.

Czytelnicy Nowin pomogli policjantom ustalić tożsamość przestępców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do rozboju doszło 24 czerwca około godz. 1.20 w rejonie ulicy Tworkowskiej w Krzyżanowicach. Sprawcy skradli poszkodowanemu telefon komórkowy o wartości 1600 zł. Policjanci udostępnili zdjęcia z monitoringu, które zostały opublikowane w lokalnych mediach. Te działania okazały się skuteczne.

- W ustaleniu danych personalnych pomogła publikacja ich wizerunków na stronach internetowych policji jak również na stronach internetowych lokalnych mediów - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Pierwszy ze sprawców wpadł w ręce krzyżanowickich policjantów 28 czerwca, drugi mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z gorzyckiego komisariatu 1 lipca. Obaj są mieszkańcami powiatu wodzisławskiego w wieku 20 i 22 lat. Póki co objęto ich dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Maksymalny wymiar kary za dokonanie rozboju to 10 lat więzienia.

- Za okazaną pomoc Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. mgr Łukasz Krebs oraz kierownictwo krzyżanowickiego komisariatu na ręce przedstawicieli redakcji oraz osób, które przekazały cenne informację składają wyrazy uznania i podziękowania. Dzięki wzorowej postawie mieszkańców osoby, które popełniły przestępstwo zostały ustalone, a ich naganne zachowanie zostanie ukarane - czytamy na stronie internetowej raciborskiej policji.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet