środa, 16 stycznia 2019

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Patrol

Poważny wypadek na Św. Wawrzyńca w Wodzisławiu [ZDJĘCIA]

11.02.2018 11:44 | 15 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 11:26

TEKST AKTUALIZOWANY

Z urazem kręgosłupa trafił do szpitala kierowca peugeota, który wypadł z drogi. Poszkodowany ma przerwany rdzeń kręgowy.

Poważny wypadek na Św. Wawrzyńca w Wodzisławiu [ZDJĘCIA]
Fot. Krzysztof Kowalczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do wypadku doszło 10 lutego około godziny 12.00 na ulicy Armii Ludowej w Wodzisławiu. Kierujący peugeotem 30-latek z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Rannego z wraku wydobyli strażacy. Na miejscu reanimował go zespół pogotowia ratunkowego. - Mężczyzna doznał bardzo poważnych urazów, ale żyje. Ma między innymi przerwany rdzeń kręgowy - mówi komisarz Marta Pydych z wodzisławskiej policji.


Aktualizacja:

W sobotę o godzinie 11.15 mundurowi zostali wezwani na ulicę Św. Warzyńca w Wodzisławiu, gdzie doszło do groźnego wypadku. Na miejscu był już obecny zespół pogotowia ratunkowego, który prowadził reanimację kierowcy peugeota oraz dwa zastępy straży pożarnej. Jak ustalili policjanci z ruchu drogowego, przyczyną zdarzenia prawdopodobnie była nadmierna prędkość. Kierowca osobówki jadąc ulicą Św. Wawrzyńca w kierunku Skrzyszowa, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie uderzył najpierw w słup oświetleniowy, a następnie w betonowy przepust i kolejny słup sieci elektrycznej. Prędkość pojazdu, a także siła uderzenia była tak duża, że kierowca wypadł z samochodu. 30-latka przewieziono do jastrzębskiego szpitala, gdzie nadal prowadzono jego reanimację. Udało się przywrócić czynności życiowe, ale lekarze określają stan mężczyzny jako ciężki. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz biegły z zakresu ruchu drogowego. Teraz, na bazie zgromadzonego materiału, śledczy będą wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

- Nadmierna prędkość to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. W ubiegłym roku wodzisławscy policjanci nałożyli 2885 mandatów karnych za to wykroczenie, a także zatrzymali 15 praw jazdy w związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym - mówi komisarz Marta Pydych z wodzisławskiej policji

(acz)

Miejsce wydarzenia: