Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Patrol

Pijany kierowca bez prawa jazdy potracił pijanego rowerzystę

04.09.2017 10:43 | 1 komentarz | żet

Kierowcy seicento grozi kara za spowodowanie wypadku, jazdę w stanie nietrzeźwości, jazdę bez uprawnień oraz ucieczkę z miejsca wypadku.

Pijany kierowca bez prawa jazdy potracił pijanego rowerzystę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do wypadku doszło 3 września około godz. 20.40 na ulicy Reymonta w Raciborzu. Policjanci ustalili, że para rowerzystów jechała po chodniku dla pieszych w kierunku ronda. Przy skrzyżowaniu z ulicą Kowalską wjechali na przejście dla pieszych. Kobieta przejechała bezpiecznie, natomiast 21-letni rowerzysta został potrącony przez kierującego seicento 18-latka z Raciborza.

Kierowca seicento odjechał z miejsca zdarzenia, jednakże po kilku minutach został zatrzymany przez policjantów w rejonie ulicy Wojska Polskiego. Okazało się, że kierował samochodem bez uprawnień. Co więcej, badanie na alkomacie wykazało u niego prawie promil alkoholu. Pijany był również rowerzysta, który miał 1,5 promila alkoholu. Trafił do szpitala.

Sprawą zajmie się sąd, który ustali okoliczności oraz przebieg wypadku. Kierujący seicento odpowie również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz ucieczkę z miejsca wypadku. Sąd może orzec wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.