Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Patrol

Pożary i ciężarówka z azotem [RAPORT STRAŻAKÓW]

19.07.2017 09:20 | 0 komentarzy | żet

Minionej dobry strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji siedem razy, interweniując w miejscowościach Brzeźnica, Łańce, Racibórz, Siedliska oraz Szonowice.

Pożary i ciężarówka z azotem [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

18 lipca o godz. 8.25 strażacy otrzymali zgłoszenie o przejeżdżającym przez Szonowice ciągniku siodłowym z cysterną. Z pojazdu wydobywała się substancja chemiczna. Ciężarówka została zatrzymana przez policjantów na parkingu nieopodal granicy województwa. Okazało się, że cysterna została wcześniej rozładowana, jednakże wewnątrz pozostały resztki azotu, który zwiększył swoją objętość pod wpływem temperatury. Wydostanie się na zewnątrz niewielkich ilości substancji związane było z prawidłowym działaniem zaworu bezpieczeństwa.

Wieczorem pomiędzy godz. 19.08 a 19.57 strażacy otrzymali zgłoszenia o trzech pożarach w Raciborzu. Płonęły śmietniki przy ulicach Zamoyskiego, Słowackiego i Mariańskiego. Przypuszczalnie ogień został zaprószony celowo przez osoby nieustalone.

O godz. 19.17 strażacy interweniowali przy ul. Młyńskiej w Siedliskach, usuwając nadwyrężone przez wichurę drzewo. Również wieczorem strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze, do którego miało dojść nad Odrą na wysokości Brzeźnicy, jednakże ognia nie wykryto.

Kolejna interwencja strażaków (ochotników) polegała na usunięciu gniazda owadów przy ul. Wolności w Łańcach.

20 lipca o godz. 3.48 w jednym z obiektów przy ul. Podwale w Raciborzu uruchomił się alarm instalacji wykrywania pożarowego. Po przyjeździe strażaków również tym razem okazało się, że pożaru nie było.