środa, 11 grudnia 2019

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

Patrol

Spokojne święta w Rybniku

02.01.2017 10:18 | 0 komentarzy | acz

Sylwestrowo-noworoczny weekend w Rybniku minął spokojnie.Nie odnotowano poważnych zdarzeń – nie oznacza to jednak, że mundurowym brakowało pracy. 

Spokojne święta w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sylwestrowo-noworoczny weekend przebiegł spokojnie, zarówno w Rybniku jak i w Powicie Rybnickim. Nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych oraz incydentów z fajerwerkami. W tę wyjątkową sylwestrową noc nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali policjanci z wszystkich pinów rybnickiej komendy oraz komisariatów. Pomimo, iż w naszym mieście nie odbywała się żadna impreza plenerowa, nie oznacza, że mundurowym brakowało pracy.

Większość interwencji podejmowanych przez rybnickich stróżów prawa dotyczyła głośnych sylwestrowych zabaw i nieporozumień, zarówno przed lokalami rozrywkowymi jak i na prywatnych, domowych imprezach. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwali policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy przeprowadzali kontrole drogowe, sprawdzając stan trzeźwości kierujących, dokumenty i uprawnienia do kierowania. Podczas całego weekendu nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego, a jednie kilka niegroźnych kolizji. Zatrzymano również kilku nietrzeźwych kierujących.

1 stycznia, kilka minut po północy na ulicy Chabrowej w Rybniku, kierujący fiatem uszkodził zaparkowany samochód marki Audi i uciekł. Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Knurowa bezpośrednio po tym zdarzeniu. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany z Czerwionce-Leszczynach na ulicy Szyb Zachodni. 20-letni mieszkaniec Czuchowa „wydmuchał” ponad promil alkoholu. Nieodpowiedzialnych kierowców czeka teraz rozprawa w sądzie. Grożą im 3 lata więzienia.