Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Patrol

Kierowca bmw stracił prawo jazdy. Gnał przez Rzuchów 142 km/h

19.04.2016 14:54 | 7 komentarzy | żet

Młody kierowca z powiatu wodzisławskiego na długo zapamięta tę przejażdżkę. Skończyła się dla niego utratą prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi.

Kierowca bmw stracił prawo jazdy. Gnał przez Rzuchów 142 km/h
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

22-letni kierowca bmw popełnił wykroczenie w Rzuchowie. Ignorując ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h, przejechał przez wioskę w swoim bmw z prędkością 142 km/h. Jego "wyczyn" został zarejestrowany przez patrolującą ten teren policyjną vectrę. Stróże prawa ruszyli za piratem drogowym. Zatrzymali go w pobliskiej Pstrążnej (gmina Lyski, powiat rybnicki).

- Winny wykroczenia został ukarany 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierującemu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące - informuje Anna Wróblewska z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Według obowiązujących przepisów ruchu drogowego, kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy, ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet, fot. policja.gov.pl