Poniedziałek, 28 września 2020

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Patrol

Policja zatrzymała szajkę złodziei. Przedstawiono im dwadzieścia zarzutów

24.06.2015 10:52 | 0 komentarzy | żet

Zaczęło się od zatrzymania trzech raciborzan podejrzanych o kradzież motoroweru. Wkrótce po tym doszło do kolejnych aresztowań. Sprawa jest rozwojowa.

Policja zatrzymała szajkę złodziei. Przedstawiono im dwadzieścia zarzutów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

21 czerwca na ul. Skłodowskiej w Raciborzu raciborscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Raciborza w wieku od 18 do 30 lat. Mężczyźni byli podejrzani o kradzieży wartego 2 tys. zł motoroweru (do kradzieży doszło 17 czerwca w rejonie ul. Kozielskiej w Raciborzu).

- W trakcie dalszych czynności z zatrzymanymi śledczy uzyskali informację, że to nie jedyna wpadka zatrzymanych. Kryminalni ustalili i zatrzymali kolejne trzy osoby w tym dwóch mężczyzn w wieku 18-28 lat i jedną kobietę w wieku 34 lat. Wszyscy to mieszkańcy Raciborza - informuje podkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im ponad dwudziestu zarzutów (kradzieże z włamaniem, zniszczenia mienia, szereg włamań do altanek działkowych, kradzież samochodu, podpalenie samochodu, podpalenia kontenerów na śmieci).

Jak ustalili policjanci, wszystkie te zdarzenia miały miejsce na terenie Raciborza w okresie od maja do czerwca tego roku. Część skradzionego mienia udało się odzyskać. - Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania. Teraz zatrzymanym grozi 10 lat pobytu w więzieniu - dodaje podkom. M. Szymański.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet