Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W obronie skazanego przez sąd Krzysztofa K. stanął Marek Labus

Członek rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa oraz komunalnych i były samorządowiec uważa, że skazanemu przez sąd poprzedniemu szefowi ZWiK wyrządzono ogromną krzywdę. - W świetle prawa jest wciąż niewinny - podkreśla Marek Labus wskazując na orzeczenie sądu pierwszej instancji. Krzysztof K. zdecydował się na apelację.

W obronie skazanego przez sąd Krzysztofa K. stanął Marek Labus
Marka Labusa, w przeszłości członka rady nadzorczej m.in. ZZO, zastanawia "surowa kara" dla byłego szefa ZWiK w Raciborzu

Materiał wideo:

Labus wysłał do redakcji Nowin korespondencję, w której pisze m.in., że ZWiK z byłym prezesem to najlepsza miejska spółka z obrotem 30 mln zł rocznie.

Podkreśla, że rada nadzorcza zakładu otrzymywała cykliczne absolutorium w okresie objętym aktem oskarżenia. - Kilkakrotnie otrzymała je od prezydenta Polowego - zaznacza M. Labus. Dodaje, że prezes, którego skazał w lutym tego roku sąd w Raciborzu, również otrzymywał skwitowania, w tym od obecnego prezydenta miasta.

Tutaj piszemy o skazaniu byłego prezesa ZWiK przez sąd.  

- Oszczercze zarzucanie niekompetencji przez Polowego byłej radzie nadzorczej jest kompletnie nie na miejscu i dziwię się, że ówcześni członkowie rady potulnie milczą - oznajmia znany w Raciborzu lekarz i menadżer placówek służby zdrowia.

Labus odnosi się również do „działań dywersyjnych w KRS, twierdząc, że zarzuty prezydenta w stronę ZWiK nie mają potwierdzenia w dokumentach.

- Epatowanie przez Dariusza Polowego tym, że ZWiK miał otwarte linie kredytowe, wskazywanie tego jako błąd byłego prezesa jest w zasadzie przyznanie się do braku znajomości prowadzenia biznesu - stwierdza M. Labus.

Zastanawia go surowa kara dla byłego prezesa spółki miejskiej, w sytuacji, gdy nie mógł on jednoosobowo podejmować żadnej decyzji w sprawach spółki. Poniżej do pobrania pełna treść listu do redakcji autorstwa Marka Labusa. 

sprostowanie nieprawomocny wyrok ZWiK.docx

Ludzie

Marek Labus

Lekarz laryngolog, menadżer ochrony zdrowia

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~alellujka (95.175. * .158) 04.03.2022 19:10


~Noico (89.171. * .51) goowno wiesz... nie byłeś nawet w doopie.. bo cały czas siedzisz w shambie..

~Noico (89.171. * .51) 04.03.2022 14:16

No i już wiemy po której stronie prawa ustawia się La Busz...

~orinocko (208.78. * .3) 03.03.2022 23:11

Zaburzenie osobowości nazywane psychopatią bardzo trudno wyleczyć bądź zmodyfikować na drodze psychoterapii – głównie z uwagi na to, że psychopata nie widzi najmniejszego powodu, żeby poddać się leczeniu. Jego zdaniem problem mają inni, nigdy on sam. ,

~Blex (91.197. * .187) 03.03.2022 23:08

do Akrobata .. jaki wyrok dostanie ewentualnie były prezes zadecyduje sąd drugiej instancji, a nie trolle wypisujące nienawistne hejtujące komentarze. Na razie jest niewinny i ma czystą kartotekę.nie zmienią tego faktu konferencje prasowe ..

~TrybunałHaga (83.4. * .24) 03.03.2022 14:06

Labusie, wyślij swoje CV do Putina, Łukaszenki czy Kim Dzong Una. Przyda im się taki kieszonkowy znawca od wszystkiego.

~Akrobata (195.158. * .67) 03.03.2022 12:44

Labus przodowy żołnierz betonu próbuje logiczne fikołki robić żeby ocieplić wizerunek byłego prezesa. Panie Marku były prezes dostał wyrok! Pisząc listy nie zmieni pan rzeczywistości.

~Pegazus (46.204. * .55) 03.03.2022 10:50
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nikt nie mówi, ze jen pan jest winny, tylko że został skazany. Co jest faktem, bo taki wyrok zapadł.

~Donosiciel (84.39. * .115) 03.03.2022 10:41
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Uderz w stół na nożyce się odezwą. Jestem przekonany że to Labus pisał uprzejme donosy żeby zapobiec zmianie prezesa w wodociągach.

~Mahud (178.249. * .34) 03.03.2022 10:37
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Labus jest gotów bronić nawet Putina gdyby miał w tym interes.

~TakTakNieNie (5.173. * .119) 03.03.2022 10:30

... i zawsze mówił dzień dobry.