Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Zamykają tory na linii Rybnik – Chałupki. Co z pociągami?

15.10.2014 08:28 | 3 komentarze | tora

Rozpoczynają się prace budowlane związane z rewitalizacją linii kolejowej z Rybnika przez Radlin, Wodzisław Śląski do Chałupek.

Zamykają tory na linii Rybnik – Chałupki. Co z pociągami?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku października zamykane są fragmenty torów z Rybnika do Chałupek. To widoczny dowód rozpoczęcia etapu terenowego rewitalizacji linii kolejowej. - Wykonawca zajmie się demontażem szyn i sieci trakcyjnej, przygotowaniem placów budowy, zgromadzeniem materiałów potrzebnych do budowy czy pracami geotechnicznymi – informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy PKP PLK ds. inwestycji. Z kolei na przełomie października i listopada zaplanowane są wymiana torów, prace na wiaduktach i mostach.

Co z ruchem pociągów? Wiadomo, że z Wodzisławia Śl. odchodzą pociągi do Rybnika czy Katowic. Maciej Dutkiewicz informuje, że do marca 2015 r. prace nie wpłyną na kursowanie pociągów na odcinku Rybnik – Wodzisław Śl.

Przypomnijmy, że inwestycję realizuje konsorcjum firm Rubau Polska, Construcciones Rubau, Rover Alcisa. Zakończenie prac zgodnie z umową przypada na 30 października 2015r. Koszt wynosi 159,7 mln zł przy dofinansowaniu z UE w wysokości 98 mln zł.

(tora)