Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jesteś uczestnikiem II edycji RowerON-u? Co dalej? Sprawdź szczegóły!

II edycja wyjątkowego wyzwania rowerowego RowerON jeszcze na dobre się nie rozpoczęła, a już pobiła ubiegłoroczny rekord! W przeciągu zaledwie kilkunastu godzin do tegorocznego eventu zgłosiło się 1200 osób, czyli 200 więcej niż rok temu! Jesteś zapisany? Poniżej ważne dla Ciebie informacje!

Jesteś uczestnikiem II edycji RowerON-u? Co dalej? Sprawdź szczegóły!
Ekipa RowerON-u odpowiedzialna za przygotowanie tras prezentuje się w wyjątkowych koszulkach, które również mogą być Wasze - od lewej Paweł Okulowski, Marek i Tatiana Kuder, Tomasz Czech, Marek Thiel

Raz jeszcze - na czym polega RowerON?

Wyzwanie rowerowe, którego Organizatorem jest portal Nowiny.pl jest dla każdego – amatorów i zaawansowanych cyklistów, solistów i rodzin z dziećmi oraz grup znajomych. Wyzwanie rozpocznie się dla zarejestrowanych uczestników 21 czerwca i potrwa do 21 października. Pierwszy tysiąc zarejestrowanych uczestników otrzyma przed starem bezpłatny pakiet startowy, pozostali uczestnicy będą mogli odebrać w prezencie w punktach odbioru specjalne książeczki z tegorocznymi trasami RowerON-u.

W dużym skrócie – jak, gdzie, kiedy?

 • od 14 do 30 czerwca odbierz pakiet startowy w wybranym punkcie odbioru. Nie wcześniej!
 • od 21 czerwca do 21 października przejedź minimum 5 tras w 4 miesiące i zdobądź unikatowy medal!
 • Dajemy do wyboru 14 tras na terenie 7 powiatów/miast: raciborskiego, wodzisławskiego, gliwickiego, kędzierzyńsko-kozielskiego oraz Rybnika, Żor i Jastrzębia-Zdroju – już w najbliższych dniach będziemy publikować kolejne trasy na grupie  @RowerON na Facebooku i na stronie www.roweron.pl
 • Lubisz rywalizację? Weź również udział w specjalnych challenge'ach z dodatkowymi nagrodami w lipcu, sierpniu i wrześniu
 • Przejedź wszystkie 14 tras, zostań Mistrzem RowerON-u i wygrywaj super nagrody!

 To takie proste! Zobacz harmonogram eventu.

 1. Zarejestrowałeś się? Odbierz pakiet startowy od 14 do 30 czerwca. Nie wcześniej!

Podczas rejestracji otrzymałeś na maila e-bilet z indywidualnym numer uczestnika i wybrałeś miejsce odbioru pakietu startowego (do wyboru był punkt w Raciborzu, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim, Jastrzębiu-Zdroju, Żorach, Gliwicach i Kędzierzynie-Koźlu). Uwaga! Jak już informowaliśmy mamy przygotowane tysiąc pakietów dla pierwszego tysiąca zarejestrowanych uczestników (tych którzy rejestrowali się w pierwszej i drugiej transzy zapisów od 1.05 do 5.05.2022).  Pozostali uczestnicy zarejestrowani w transzy trzeciej (od 9.05 do 15.05) w wybranym punkcie odbioru będą mogą odebrać specjalną książeczkę z opisem wszystkich 14 tras RoweON-u 2022.

 1. Masz 14 zupełnie nowych tras - do wyboru, do koloru

W tym roku dajemy Ci do wyboru 14 tras na terenie 7 powiatów/miast, po dwie w każdym regionie. Trasy są zróżnicowane – mierzą 30-46 km i przebiegają w rozmaitym terenie (asfalt, szuter, las, pola). Są dostosowane zarówno dla amatorów, jak i zaawansowanych rowerzystów i w większości przebiegają po oficjalnych ścieżkach rowerowych regionu.

W okresie od 16 maja do 15 czerwca na grupie @RowerON na Facebooku i na stronie www.roweron.pl będziemy prezentować poszczególne trasy. Uwaga do niecierpliwych - jeździmy dopiero od 21 czerwca, kiedy startuje RowerON 2022 - mówi Marek Kuder

Gdy już zapoznasz się z zaproponowanymi przez nas trasami, wybierz co najmniej 5, które przejedziesz, żeby zdobyć unikatowy medal. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś przejechał wszystkie – wówczas zostaniesz Mistrzem RowerON-u i zyskasz oprócz medalu dodatkowe fantastyczne nagrody! WAŻNE  – trasy będą do przejechania w terminie od 21 czerwca do 21 października. Czyli masz na to wyzwanie aż 4 miesiące!

 1. Jak udokumentować przejechanie tras, by zdobyć medal?

Jadąc wybraną trasą zrób sobie selfie z rowerem w wyznaczonym przez nas miejscu na każdej trasie. Miejsca, w których należy zrobić zdjęcie będą pokazane w książeczce rowerowej, którą otrzymasz wraz z pakietem startowym oraz w specjalnie przygotowanych filmach z opisem tras na www.roweron.pl. Zdjęcia z wszystkich przejechanych przez Ciebie tras wyślesz nam zbiorczo za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie www.roweron.pl  dopiero na zakończeniu RowerON-u  od 22-25 października. O szczegółach przesyłania do nas zdjęć przypomnimy Ci pod koniec wyzwania.

Dla ułatwienia w pakiecie startowym otrzymasz od nas książeczkę  z trasami wraz z kodem QR i kodami GPX. Wystarczy zeskanować kod na smartfonie i od razu (po instalacji aplikacji MAPY.CZ) mapa pokieruje Cię jak jechać! I nawet, jeśli tylko częściowo skorzystasz z naszej propozycji trasy i nie pojedziesz dokładnie jej śladem, nic się nie stanie! Ważne byś zrobił zdjęcie w wyznaczonym przez nas punkcie trasy, byśmy mogli Ci ją zaliczyć! - przekonuje Paweł Okulowski

Każda z tras została sprawdzona i przejechana przez naszą ekipę i możemy z czystym sumieniem zapewnić Was, że poznacie przepiękne miejsca, do których z pewnością będziecie chcieli wracać częściej.

Wybrane trasy przejedzie zarówno osoba początkująca, dziecko czy zaawansowany rowerzysta, ale oczywiście każda trasa będzie wymagała wysiłku fizycznego  - i o to chodzi! Wybrana trasa może stanowić świetną okazję na całodniową wycieczkę z rodziną czy znajomymi, szybki przejazd po pracy, czy też fragment dłuższej wyprawy. Co ważne, aby dostać się do wyznaczonego na każdej trasie punktu, gdzie należy zrobić sobie zdjęcie, możesz ale nie musisz dojechać dokładnie po wyznaczonej trasie. I to jest właśnie najlepsze w RowerON-ie – my dajemy Ci propozycję, a Ty tworzysz z niej niezapomnianą przygodę.

W tym miejscu chcieliśmy podziękować osobom, które dołączyły w tym roku do stałej ekipy RowerON-u i pomogły nam przygotować część tras tegorocznego eventu. To Marek Thiel  - Raciborzanin, zapalony rowerzysta i człowiek, który trasy regionu zjeździł na rowerze wzdłuż i wszerz oraz Dariusz Kawecki, członek Etisoft Bike Team w firmie Etisoft z Gliwic, sponsora głównego RowerON 2022 - mówi Marek Kuder

 1. Bądź widoczny na trasie – czekają na Ciebie wyjątkowe koszulki i buffy z logo RowerON 2022!

Bardzo się cieszymy, że z roku na rok jest nas „roweronowców” coraz więcej. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy gadżety z logotypem RowerON-u 2022, w które możecie się zaopatrzyć w tym roku przez startem naszej wspólnej akcji.  W sklepie www.sklep.nowiny.pl czekają na Was sportowe koszulki i kominy (buff) z nowym bohaterem akcji – przyjaznym dinozaurem. Te gadżety idealnie nadają się na rowerowe wycieczki i będą też wspaniałą pamiątką na długie lata. Dzięki temu RowerON 2022 będzie jeszcze bardziej widoczny na trasach regionu. Zapraszamy do zakupów. 

 1. Rywalizuj w challenge’ach

Podczas RowerON-u odbędą się 3 specjalne challenge`s i do zdobycia będą dodatkowe cenne nagrody! Lubisz rywalizację? Po prostu weź udział w tej sportowej zabawie.

Planujemy takie wyzwania:

1.  Long challenge: na najdłuższy dystans przejechany jednego dnia – niedziela 10 lipca 2022 r. (w tym challenge’u zabrania się udziału na rowerach elektrycznych i rowerach wspomaganych elektrycznie);

2. Fit challenge: na najwyższą liczbę spalonych kalorii w ciągu 2 dni – weekend 6-7 sierpnia 2022 r.

3. Roadbike challenge: na najszybciej przejechany dystans 100 km „szosą” - niedziela 11 września 2022

Daty challenge`ów podajemy na ten moment orientacyjnie – dajemy sobie możliwość przesunięcia terminu ze względu na niesprzyjającą pogodę.

WAŻNE - tylko osoby zarejestrowane w systemie podczas rejestracji będą brane pod uwagę przy rozdawaniu nagród w challenge`ach! O szczegółach i terminach kolejnych challenge`ów będziemy informować na bieżąco na grupie @RowerON na Facebooku więc zapisuj się już dziś do naszej grupy na FB - dodaje Paweł Okulowski

 1. Zdobądź unikatowy medal i walcz o super nagrody

W październiku, gdy wyślesz nam zestawienie Twoich przejechanych tras (od 22-25.10)  i zweryfikujemy Twoje zdjęcia, wyślemy Ci potwierdzenie z pozytywną weryfikacją, byś mógł z ogromną satysfakcją odebrać swój medal, który będzie przypominał Ci tę niezwykłą przygodę! Odbierzesz go w wybranym przy rejestracji punkcie odbioru, okazując bilet i indywidualny kod uczestnika, a twoja kolekcja wzbogaci się o wyjątkowy odlewany medal, przygotowany specjalnie na tę okazję. Medale będą do odbioru po weryfikacji uczestników od 29 listopada. Natomiast mistrzowie RowerON-u, czyli Ci którzy przejadą wszystkie 14 tras, oprócz medalu będą brać udział w przyznaniu fantastycznych nagród. Szczegółowe zestawienie nagród podamy w czerwcu.

WAŻNE – medal otrzymają tylko Ci Uczestnicy, którzy przejadą minimum 5 tras i zostaną pozytywnie zweryfikowani przez organizatorów (informację będziemy wysyłać mailowo), dlatego już dziś pamiętaj o zrobieniu zdjęć w wyznaczonym punkcie trasy, a potem wyślij nam zdjęcia z przejechanych tras w podanym przez nas terminie za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie www.roweron.pl

Ten unikatowy medal może być Twój!

Z nami zamiast siedzieć w domu, przeżyjesz niesamowitą przygodę i przy okazji zrobisz coś dobrego dla siebie. Satysfakcja gwarantowana!

Szczegółowy regulamin akcji publikujemy na stronie www.roweron.pl. Możesz go również zobaczyć poniżej.

Regulamin projektu_RowerON_2022.pdf

Wsiadaj na koło, będzie wesoło!

Zobacz również poniżej listę naszych sponsorów i partnerów tegorocznej edycji 2022. Lista wspierających nas firm i instytucji ciągle rośnie i jest aktualizowana. Dziękujemy! Jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem tegorocznej największej imprezy rowerowej w regionie zajrzyj tutaj i napisz do nas. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

 Więcej o RowerON 2022 - https://www.nowiny.pl/189225-roweron-2022-zakonczylismy-zapisy-i-mamy-rekordowe-1200-uczestnikow-dziekujemy.html 


Chcemy się też pochwalić, że RowerON 2021, w którym w zeszłym roku jedziło ponad 1000 uczestników z regionu, dostał nominację w konkursie SGL LOCAL PRESS 2021 do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce!

Organizatorem I edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie i regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].