Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
VI Runda Amatorskiej Ligi Darta w PCS [ZDJĘCIA] 

W sobotę od 17 do nocy na terenie Powiatowego Centrum Sportu rozegrano VI rundę Amatorskiej Ligi Darta. Do rywalizacji na tarczach sizalowych oraz wspólnej zabawy zgłosiło się dwudziestu mężczyzn oraz osiem kobiet. Na szczycie podium stanęli...

UKS Start Pietrowice zbiera kolejne punkty w I lidze [ZJDĘCIA] 

W sobotni wieczór szczypiornistki UKS Start Pietrowice Wielkie rozegrały swój czwarty mecz w I lidze. W hali sportowej Zespołu Szkół w Kuźni Raciborskiej zmierzyły się z Klubem Sportowym Cracovia 1906.

Ruszyła Amatorska Liga Darta w Raciborzu [ZDJECIA]  

Współpraca Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Powiatowego Centrum Sportu zrodziła ciekawy turniej. Na terenie kręgielni OSiR w Raciborzu zorganizowano pierwszą rundę Amatorskiej Ligi Darta. Kolejne zmagania odbędą się w PCS 24 kwietnia w odmianie...

Bike Atelier MTB Maraton ponownie zagościł w Raciborzu [ZDJĘCIA][WIDEO] 

W niedzielę 10 października w Raciborzu zorganizowano po raz drugi wyścig w ramach jednej z najpopularniejszych serii maratonów rowerowych w Polsce. Zawodnicy wystartowali z placu Długosza, gdzie znajdowała się też meta i miasteczko wyścigu....

Premierowa jazda z Justyną Święty-Ersetic [WIDEO] 

Podczas jazdy samochodem, dziennikarz, dyrektor redakcji sportowej Canal+ Michał Kołodziejczyk przepytuje znanych polskich sportowców. W osiemnastym odcinku programu "Premierowa jazda" Kołodziejczyk przepytał raciborską lekkoatletkę Justynę...

Rozpoczęcie sezonu Śląskiej Ligi OCR w Rybniku 

W Rybniku odbędzie się rozpoczęcie sezonu Śląskiej Ligi OCR – lokalnego cyklu biegów przeszkodowych.

Martyna Prajsnar mistrzyną i wicemistrzynią Polski w biathlonie 

W miniony weekend (25-28 lutego) w Dusznikach-Zdroju na Tauron Arena odbyły się Biathlonowe Mistrzostwa Polski młodzików i młodzików młodszych.

Prezydent nagrodził sportowców Victorii Racibórz [ZDJĘCIA] 

We wtorek w murach pływalni MKS-SMS Victoria Racibórz odbyła się uroczystość (w zastępstwie za coroczną Galę Sportu) podczas której prezydent miasta Racibórz Dariusz Polowy nagrodził wyróżniających się sportowców raciborskiej Victorii.

Lodowisko znów otwarte 

- Na koniec tygodnia mamy dla Was dobrą wiadomość i fajny pomysł na aktywne walentynki! Już jutro otwieramy dla Was lodowisko - informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Hovorka zapewnił zwycięstwo w dogrywce 

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie dopisali na swoje konto kolejne zwycięstwo w Polskiej Lidze Hokeja. Tym razem po dogrywce z Podhalem Nowy Targ 3:2.

Roszada Żory z sukcesami na Drużynowych Mistrzostw Śląska Seniorów w Szachach 

- Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesów - przekazują szachowej Roszadzie włodarze Żor. Drużyna na minionych Mistrzostwach Śląska Seniorów może pochwalić się dobrymi wynikami.

W Rybniku odbędą się II Mistrzostwa Polski Pięcioboju Kettlebell 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 11 marca w Rybniku - Niedobczycach na hali MOSiR przy ul. Górnośląskiej 108 w godzinach 10:00 - 17:00.

I Drużynowe Zawody Darta Szkół Ponadpodstawowych [ZDJĘCIA]  

W Powiatowym Centrum Sportu w Raciborzu przeprowadzone zostały I Drużynowe Zawody Darta Szkół Ponadpodstawowych w konkurencji High Score.

Druga runda Ligi Steel Darta Powiatu Raciborskiego [ZDJĘCIA]  

W sobotę 18 lutego w Powiatowym Centrum Sportu rozegrana została druga runda Ligi Steel Darta Powiatu Raciborskiego.

UKS Baszta Wodzisław Śląski zwycięzcą Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów 

Drużyna w składzie: Sebastian Stypka, Mikołaj Walaszczyk, Krzystof Ciepły, Kacper Staniczek, Wojciech Swoboda, Alicja Lach, Diana Rduch zajęła pierwsze miejsce w tych prestiżowych rozgrywkach, których historia sięga aż 1928 roku.

II runda Ligi Steel Darta Powiatu Raciborskiego 

Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu serdecznie zaprasza na II Rundę Ligi Steel Darta Powiatu Raciborskiego, która odbędzie się 18 lutego (sobota) w PCSie o godz. 17:00.

W Powiatowym Centrum Sportu poznano wyborowych strzelców z broni pneumatycznej [ZDJĘCIA]  

Finałem prowadzonych w trakcie ferii zajęć ze strzelectwa pneumatycznego był turniej pn. „Sokole oko” przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych.

PCS w Raciborzu zaprasza na Walentynkowy Turniej Darta 

PCS w Raciborzu serdecznie zaprasza do udziału w Walentynkowym Turnieju Darta, który odbędzie się 12 lutego (niedziela) o godz. 16:00.

I Runda Amatorskiej Ligi Darta w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

W ramach 31. Finału WOŚP w PCS-ie rozegrana została I Runda Amatorskiej Ligi Darta sezonu 2023. 

PCS w Raciborzu zaprasza na zawody strzeleckie 

Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w zawodach strzeleckich z karabinków pneumatycznych (wiatrówki), które odbędą się 27 stycznia (piątek) o godz. 13:00 (PCS, ul. Klasztorna 9).

Uczennica CKZiU nr 1 w jeździeckiej kadrze wojewódzkiej. Zofia Bugla wyróżniona za debiut w WKKW 

Raciborzanka związana z Budowlanką-Gastronomikiem znalazła się wśród najlepszych zawodniczek Opolszczyzny i trafiła do kadry jeździeckiej. Na koniu Afekt M zdobyła kwalifikacje do 1* WKKW i uzyskała 3. klasę sportową. Zamierza wspinać się na wyższe szczeble kariery jeździeckiej.

OSiR w Raciborzu zaprasza na walentynkowe warsztaty dla par [ZAPOWIEDŹ] 

Chciałbyś, chciałabyś wyjątkowo spędzić dzień zakochanych? Marzysz o czymś wyjątkowym poza romantyczną kolacją czy wspólnym spacerze? OSiR w Raciborzu zaprasza na Walentynkowe warsztaty dla par.

I Mistrzostwa województwa opolskiego amatorów w bilarda [ZDJĘCIA]  

W dniach 14-15 stycznia w Centrum Kultury i Sportu Tkalnia w Kietrzu rozegrano I Mistrzostwa województwa opolskiego amatorów w pool bilard „Daihan Cup 2023”. Najlepszym okazał się młody Oskar Widacha z Jaworzna, który wygrał 29 z 36 rozegranych partii.

PCS w Raciborzu przedstawiło program zajęć podczas ferii zimowych 

Powiatowe Centrum Sportu, podobnie jak w ubiegłym roku, przygotowało szereg atrakcji na zbliżający się czas ferii zimowych w województwie śląskim.

W Raciborzu działa od 2 stycznia wypożyczalnia nart i snowboardów oraz serwis narciarski! 

Zaczyna padać śnieg w górach. Niedługo startują ferie zimowe. Ruszyła więc wypożyczalnia nart i snowboardów oraz serwis narciarski od 2 stycznia w DOMKU na kortach OSIR-u w Raciborzu, ul. Zamkowa 4. Chętnych zapraszamy po sprzęt od godz. 10.00 od poniedziałku do soboty. Kontakt: tel. 502 242 548 – Mieczysław Swadźba, trener tenisa,...

Materiał zewnętrzny

W Raciborzu odbędzie się Turniej Siatkonogi 

W sobotę 14 stycznia na hali widowiskowo-sportowej w Raciborzu odbędzie się Turniej Siatkonogi kat. +16.

Zakończyła się pierwsza edycja Amatorskiej Ligi Darta w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

W sobotę 17 grudnia dobiegła końca pierwsza edycja Amatorskiej Ligi Darta. Do ostatniego turnieju decydowały się losy zwycięzców ligi, co może tylko świadczyć o wyrównanym poziomie uczestników oraz uczestniczek.

Zobacz więcej