Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Europoseł PiS ostrzega przed uchodźcami – opublikował pismo, które budzi emocje. Sprawdziliśmy, czy jest się czego bać

Europoseł PiS Dominik Tarczyński opublikował pismo Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Tarnobrzegu, w którym prosi on samorządowców o wskazanie obiektów budowlanych przeznaczonych do zbiorowego zakwaterowania uchodźców. - Ostrzegałem - skomentował krótko polityk prawicy. - A wystarczyło nie bojkotować referendum... ważniejsze było „osiem gwiazdek” - napisał z kolei poseł Michał Woś z Raciborza, udostępniając w mediach społecznościowych zdjęcie tego samego pisma. Reakcja mieszkańców także naszego regionu była szybka. Pojawiło się pytanie, czy w ramach paktu migracyjnego zatwierdzonego przez Unię Europejską imigranci dotrą do Polski, w tym do naszego regionu.

Europoseł PiS ostrzega przed uchodźcami – opublikował pismo, które budzi emocje. Sprawdziliśmy, czy jest się czego bać Dominik Tarczyński/ FB
Pismo opublikowane przez europosła Dominika Tarczyńskiego zrodziło pytania dotyczące jego treści także w naszym regionie

Tarczyński pismo opublikował w mediach społecznościowych. - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Tarnobrzegu zwraca się z prośbą o wskazanie, czy na terenie państwa gminy występują obiekty budowlane służące do zbiorowego zakwaterowania uchodźców. Proszę o wskazanie adresów i zarządców w/w obiektów - czytamy w piśmie. - Z uwagi na konieczność podjęcia działań kontrolnych o udzielenie odpowiedzi proszę w terminie do 12.07.2024 roku - dodano.

Chociaż dotyczy powiatu tarnobrzeskiego w województwie podkarpackim, wieść o piśmie szybko się rozprzestrzeniła, dotarła również do mieszkańców naszego regionu, zwłaszcza że została rozpowszechniona przez posła Wosia. Pojawiło się pytanie, czy chodzi o pakt migracyjny zatwierdzony przez Radę Unii Europejskiej, który wprowadza mechanizm solidarnościowy mający ustalać skalę wsparcia dla migrantów wymaganą od poszczególnych państw.

Przypomnijmy, przeciwko wszystkim jego elementom zagłosowały Polska i Węgry. - Polska nie przyjmie z tego tytułu żadnych migrantów - komentował wówczas premier Donald Tusk. Zaznaczył też, że obecnemu rządowi udało się uzyskać takie zapisy w pakcie migracyjnym, które czynią go "dużo mniej groźnym w konsekwencji niż na początku". - Po drugie, my twardo domagaliśmy się zablokowania paktu migracyjnego. Byliśmy w mniejszości, ale polski rząd głosował przeciwko paktowi migracyjnemu - mówił na konferencji prasowej.

Sprawdziliśmy temat u źródła. Skontaktowaliśmy się z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego w Tarnobrzegu, gdzie dowiedzieliśmy się, że szczegóły tego pisma zostaną wyjaśnione w komunikacie starosty tarnobrzeskiego. Zaczekaliśmy na to stanowisko. Co wynika z komunikatu?

Starosta Paweł Bartoszek poinformował, że pisma te zostały skierowane do urzędów miast i gmin wyłącznie w związku z rutynowymi działaniami dotyczącymi inwentaryzacji obiektów wymienionych w ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Dodał, że 1 lipca 2024 r. uchylono art. 13 ww. ustawy, a warunki finansowania przez wojewodę zakwaterowania obywateli Ukrainy zostały opisane w artykułach 12, 12a i 12b tej ustawy.

- Zmiany te powodują konieczność uzupełnienia informacji o wymienionych obiektach przez wojewodów w całym kraju - puentuje starosta.

Ludzie

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

27 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obywatelka26 (91.204. * .100) 11.07.2024 20:29

Sami sprzedawali na targu wizy - a było tego ponad 250 TYSIĘCY (po 5000 dolarów każda). Więc sobie policzcie ile na tym zarobili (skromne 1,25 MILIARDA USD ~ 4,8 MILIARDÓW PLN). Teraz umywają od tego ręce i krzyczą że "TO WINA TUSKA!". Pisiory wybudowały "osiedle" pracownicze (2,5 kontenerów dla 10 tys osób) i już "pracowało" tam kilkuset "inżynierów" którzy nie potrafili nawet trzymać młotka albo skręcić śrub - a mieli rozbudowywać Orlen. Już jest nagonka pisu na inne odcienie skóry. Co do imigrantów na granicy z Białorusią? - strzelać bez ostrzeżenia - tam nie ma kobiet i dzieci (zostawili je na pastwę losu w swoich krajach), a jacy to "biedni" imigranci? - pojedzeni, wyspani, ajfony w ręku (ciągle naładowane), jeszcze kupują podnośniki aby uszkadzać płot - swoje macki ma w tym Putin, Łukaszenka i pis.

~Hexa (89.75. * .158) 11.07.2024 14:26

Pani Agnieszka Holland, Maja Ostaszewska, młody Sthur i inni gościnni obywatele już czekają na swoich gości, przygotowani na ich przyjęcie w swoich domach... Ich sprawa.

~PatologiaObywatelska (89.64. * .79) 11.07.2024 14:07

~JestSuperJestSuper (89.64. * .178)
~Zdziwieni (188.137. * .213)
minionki tuska to są za pan brat z matematyką, dla nich 260 wiz to 250 tysięcy :)

~jann (83.26. * .79) 11.07.2024 12:14

nikogo bardziej ciemnego, od bajającej o podwodnych lotniskowcach posłance z okolic Raciborza, nie znam

~Zdziwieni (188.137. * .213) 11.07.2024 11:46

@bobo1 komisja nie liczy wiz, tylko mechanizm korupcyjny, 4 mln. zarobiło parę osób z PIS. A statystyki są jasne, 2016 do 2022 wydano 4,9 mln. wiz. W samym tylko 2022r. z Afryki sprowadzono 10 tys. ludzi, najwięcej w Europie, w 30 miesięcy 250 tys. wiz dla azjatów i afrykanów. Z tych 4,9 mln. po odliczeniu Białorusinów i Ukraińców, 561 tys. PIS sprowadził z krajów poza europejskich.

~Zdziwieni (188.137. * .213) 11.07.2024 11:22

"60 polityków Prawa i Sprawiedliwości, Suwerennej Polski oraz Konfederacji w ciągu dwóch dni rozsyłało w mediach społecznościowych zdjęcia czarnoskórych osób przebywających w Polsce" ci, którzy wydali wizy 250 tys. imigrantom lamentują, że pełno "czarnych". Dziwię się Nowinom, że dołączyły do akcji, potem przyłączcie się do akcji Wolne Media. Ale nie da się "cnoty nie stracić, i rubelka zarobić"

~TAJEMNICZY_ (83.26. * .79) 11.07.2024 10:26

Fajnopolacy chętnie przygarną pod swój dach kilku inżynierów czy lekarzy. To bardzo postępowi obywatele świata.

~bobo1 (46.112. * .237) 11.07.2024 09:40

Do ewaka poniżej mniej TVN lub TVP i będziesz zdrowszy nie tys wiz tylko 300 wiz sprzedali tyle doliczyli się lewaki z komisji już widzę że ci co głosowali na naczelnego klamce RP za kawałek pizzy się cieszą na widok nowych chlopcow

~JestSuperJestSuper (89.64. * .178) 11.07.2024 09:30

Pis ostrzega? A sami sprzedawali wizy na bazarach w afryce! Ponad 250tys wiz! I co pisowcy to wam nie przeszkadza? To jest cacy?

~Krytyk1 (37.47. * .144) 11.07.2024 09:06

"Simon Mol na swoje ofiary wybierał dziewice. Zaraził HIV kilkadziesiąt Półek", pisał nie tak dawno Fakt. Informacje o tej sprawie są dostępne w Internecie. Odnajdzcie i przeczytajcie sobie.

~areks (91.146. * .208) 10.07.2024 21:51
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

wyborcy po i ich córki się cieszą:):) ubogacą je:)

~sdfglhjl (89.64. * .86) 10.07.2024 19:27
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

temat ktory powinien laczyc polakow a nie dzielic, jak widac ppo innych krajach inzynierowie to nic dobrego, ale rzad jest zadowolony ze spoleczenstwo jest tak sklocone, nawet w komentarzach sie nie potraficie dogadac, zal was

~do_nizej_trolla (37.251. * .243) 10.07.2024 18:04
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A co innego potrafi pis poza straszeniem smoleńskiem czy migrantami???
Nic!!!
Do czego przez 8 lat wsadzili swoje łapska to spartolili za co zresztą wkrótce pójdą siedzieć wiec nie wysilaj się trolu bo straszyć możesz na republice sobie podobnych którzy wierzą w to co kurski przez tyle lat im serwował "ciemny lud to kupi" i widać kupiłeś :))))))))))

~Uśmiechnięta_Polska (46.112. * .141) 10.07.2024 17:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nikt nikogo nie straszy tak będzie pozdrawiam wszystkich wyborców PO migranci to nasi bracia, są pewne incydent tak jak wczoraj gdzie w Monachium brutalnie zgwałcona została 30 letnia pielęgniarka przez migranta ale jak to powiedziała moja koleżanka z lewicy gwałt tylko w pierwszej fazie jest zły później staje się przyjemnością

~ArnoldAwada (91.146. * .208) 10.07.2024 17:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nie ma się czego bać:) polskie kobiety na nich czekaja

~do_nizej (138.186. * .50) 10.07.2024 17:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

ani to mądre ani śmieszne trollu pisowski
a straszyć to se możesz inne pis-ory bo tego jarek was uczył

~Uśmiechnięta_Polska (46.112. * .141) 10.07.2024 17:25
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~XXX_lecie (46.112. * .153) 10.07.2024 17:20

Ale jak ja mam mieszkanie własnościowe?

~Uśmiechnięta_Polska (46.112. * .141) 10.07.2024 17:15
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Zdziwieni (77.111. * .31) 10.07.2024 15:36
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ale wie złodziej kilometrówek, który Punto cabriolet przejechał z Sanoka do Brukseli w grudniu, że w razie przegranej Ukrainy będziemy tu mieli miliony Ukraińców? Nie inżynierów z Afryki, filmowców z Bolywood, czy informatyków z Białorusi sprowadzonych za PIS, tylko miliony Ukraińców, którym trzeba będzie dać dach nad głową zanim rozjadą się po Europie?

~NieMamWiecejPytań (95.153. * .34) 10.07.2024 15:27
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Polecam filmik na YT "Krótki film o największych dzbanach z PiS-u" tam jest cała prawda o tym panu!

~op (91.192. * .86) 10.07.2024 15:26

A cos na temat napiszesz trollu?

~do_trolla_nizej (93.179. * .78) 10.07.2024 15:22
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

widzę płacz pisowskiego trolla pod wieloma nickami :))))
wez to na klatę jak chłop a nie płacz nam tu jak baba,pis-u już nie ma i nie będzie choćbyś i milion większych głupot napisał,t woj guru nawet nie wie ze ta jego załosna partyjka pełna oszustow już się rozwala od tego złodziejstwa.

straszyć to se możesz pisowski tępy elektorat trollu

~asdfghjklaaa (78.31. * .50) 10.07.2024 14:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Uchodźcy tylko do domów tych co głosowali na PO, Hołownię, PSL i Lewicę. To proste. Oni chcieli imigrantów, głosowali za tym.

~Pył (89.25. * .86) 10.07.2024 14:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

PiS - czyli kłamie, standard...
generalnie PiS bazuje na straszeniu ciemnego ludu czyli swojego elektoratu, ten to wszystko łyka jak pelikan i tak to się kręci

~PartiaObłudy (46.204. * .100) 10.07.2024 13:56
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Niech towarzysze POstkomuny wezmą uchodźców na swój koszt do swoich chałup !

~perfektmen (37.47. * .139) 10.07.2024 13:55

"Zaznaczył też, że obecnemu rządowi udało się uzyskać takie zapisy w pakcie migracyjnym, które czynią go "dużo mniej groźnym w konsekwencji niż na początku", czyli jest zagrożenie, znowu kłamali.