Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ks. Adam Rogalski

Proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, największej parafii w Raciborzu.

Święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1991 roku w katedrze opolskiej z rąk biskupa Alfonsa Nossola, ordynariusza diecezji opolskiej. Praktykę odbył w parafii św. Krzyża w Studziennej, a posługę duszpasterską zaczął pełnić jako wikariusz w parafii pod wezwaniem świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. Po sześciu latach biskup wysłał go do parafii św. Mikołaja w Krapkowicach.

W czasie ciężkiej choroby księdza proboszcza Alojzego Jurczyka, od 2002 roku parafią zarządzał tzw. administrator. Funkcja ta sprawowana była najpierw przez księdza Piotra Sługockiego, a następnie od lipca 2003 r. przez księdza Adama Rogalskiego, którego 1 października 2005 roku Biskup Ordynariusz mianował proboszczem.

Ksiądz Rogalski jest zapalonym żeglarzem. Na swojej żaglówce "Łukasz 5,4" (nazwa nawiązuje do Ewangelii św. Łukasza - werset: "Wypłyń na głębię") pływa najczęściej w Pławniowicach koło Gliwic, a w czasie wakacji żegluje po jeziorach mazurskich.

Szopka w kościele NSPJ w Raciborzu zachwyca. Zobaczcie, jak powstaje to cudo [ZDJĘCIA]  

"Ciekawe jak oni to zrobili?" - to pytanie zadaje sobie wiele osób, które odwiedzają świątynię pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu w okresie świątecznym. Specjalnie dla Was (ale też w wyrazie uznania dla tych osób, które nie szczędzą trudu w dekorowaniu "Okrąglaka") publikujemy obszerna fotorelację z przygotowania...

Spotkałem Pana. XXXI edycja festiwalu w parafii NSPJ w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

Spotkałem Pana to impreza skupiająca się na spotkaniu Chrystusa w codzienności, jak również wielbieniu go poprzez: koncerty, warsztaty i rozmowy z ciekawymi ludźmi.

Proboszcz Rogalski do Ukraińców: łączy nas wiara w jednego Jezusa Chrystusa  

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu zorganizowano spotkanie modlitewne dla Ukraińców - tych już zamieszkałych w Raciborzu jak i tych nowoprzybyłych. - Dobrze się spotkać, bo ciężko być samemu w ciężkim doświadczeniu. Wspierajmy się razem, będzie nam wspólnie lżej, stąd zaproszenie do naszego kościoła - mówił...

Byliśmy w Panamie! 

Ks. Jan Szywalski rozmawia z ks. Adamem Rogalskim, proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, największej parafii w Raciborzu.

Przyjechali z daleka na jubileusz 80-lecia parafii NSPJ w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

20 października 2015 roku w 80-tą rocznicę konsekracji kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu w świątyni odprawiono Mszę Świętą z okazji jubileuszu. W uroczystości wzięli udział księżą wywodzący się z naszej parafii.

Biskup, orkiestra i chór na Mszy Świętej z okazji 80-lecia kościoła NSPJ w Raciborzu  

Probosz parafii NSPJ w Raciborzu Adam Rogalski powiedział, że obchody 80-lecia parafii NSPJ w Raciborzu mają nam uświadomić jak wiele zawdzięczamy Bogu i temu miejscu - tj. świątyni przy ul. Warszawskiej w Raciborzu.

Organy w kościele NSPJ jak nowe. Instrument ponownie poświęcony  

Kościelne organy umysły wiernych porywają ku Bogu i rzeczywistości nadprzyrodzonej - przypomniał w czasie kazania ks. Bogdan Kicinger. Remont wartego milion złotych instrumentu trwał kilka miesięcy.

Krężel, Nazarko, s. Adrianna, ks. Rogalski i Polesie-Wschód nagrodzeni medalami Pieczki  

W Strzesze wręczono medale ks. Stefana Pieczki nadawane przez kapitułę pod przewodnictwem dr Adama Szecówki. - To był kapłan dobroci - wspominano postać duchownego.

Zakończenie roku w G 5  

W Gimnazjum nr 5 w Raciborzu odbyło się miejskie zakończeniu roku szkolnego 2010/2011, w którym wyróżniono laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych i ich opiekunów.

Beatyfikacja Jana Pawła II przed Matką Bożą  

1 maja przed kościołem Matki Bożej w Raciborzu odbyły się uroczystości związane z beatyfikacją Jana Pawła II. Zobacz zdjęcia w galerii.