Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zabawa, integracja, wsparcie. Festyn z rodziną zastępczą w Wodzisławiu Śl. [ZDJĘCIA]

- Oby więcej takich imprez organizowano - mówili nam uczestnicy wydarzenia, którego celem była promocja i integracja rodzin zastępczych i pieczy zastępczej.

Zabawa, integracja, wsparcie. Festyn z rodziną zastępczą w Wodzisławiu Śl. [ZDJĘCIA]
Festyn zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. odbył się na terenie wodzisławskiej Oazy Aktywności.

Wczoraj (12.07) na terenie Oazy Aktywności w Wodzisławiu Śl. odbył się festyn zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. Celem wydarzenia była promocja i integracja rodzin zastępczych i pieczy zastępczej.

- To wspaniała inicjatywa. Wspólna zabawa dzieci i dorosłych. Podczas właśnie takich spotkań dzieje się też wiele innych rzeczy: dziecko widzi, że nie tylko ono żyje w rodzinie zastępczej, inne dzieci też, więc może nie jest to takie straszne, nie ma się czego wstydzić. Oby więcej takich imprez organizowano - mówili nam dorośli uczestnicy wydarzenia. Podkreślali, że właśnie podczas takich imprez mają również szansę wymiany doświadczeń z innymi rodzinami zastępczymi.

Z uczestnikami festynu, których większość stanowiły rodziny zastępcze z naszego regionu, spotkali się członkowie zarządu powiatu na czele ze starostą Leszkiem Bizoniem. W wydarzeniu uczestniczył również przewodniczący rady powiatu Adam Krzyżak oraz przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Izabela Tomiczek. Starosta Bizoń na początku powitał gości i życzył wszystkim wspaniałej zabawy. – Bardzo się cieszę, że tak licznie się tu zebraliśmy, mamy również piękną słoneczną pogodę. Bycie rodziną zastępczą wymaga niesamowitej siły, ale daje też mnóstwo satysfakcji. Tej satysfakcji życzę wam, drodzy rodzice, każdego dnia – mówił. Głos zabrała także dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Irena Obiegły, która podziękowała podległym sobie pracownikom za zaangażowanie i zorganizowanie festynu.

W programie zaplanowano występy artystyczne, animacje, a także gry i zabawy aktywizujące dzieci. Ponadto, dla chętnych malowanie twarzy, zaplatanie i farbowanie włosów specjalnymi sprayami. Oprócz tego był też kącik plastyczny i pokaz mega baniek mydlanych. Oczywiście było też aktywnie – do dyspozycji dzieci były dwie dmuchane zjeżdżalnie, a animatorzy przez cały czas zapewniali różne atrakcje, takie jak układanie klocków lego, gry ruchowe, była też możliwość zagrania w ping ponga. Dla nikogo nie zabrakło też słodkiej waty cukrowej, popcornu, ciasteczek, kanapek oraz ciepłego poczęstunku i napojów. Na festyn przyjechali też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. ze „Sznupkiem”, ucząc dzieci bezpiecznych zachowań podczas wakacji.

Ludzie

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].