Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przystanek na trasie rowerowej. Ruiny zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Letnia aura sprzyja wycieczkom rowerowym, dlatego warto na trasie zaliczyć kilka malowniczych miejsc. Jednym z nich są ruiny zamku w Tworkowie.

Przystanek na trasie rowerowej. Ruiny zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rowerem lub samochodem, bo taka możliwość również jest. Aby zostawić samochód, można spróbować wjechać niemalże pod samą bramę zamku lub zostawić pojazd kawałeczek dalej, na specjalnie przygotowanym parkingu dla zwiedzających. Wejście na teren zamku jest darmowe. Na bramie wejściowej widnieje informacja o godzinach otwarcia, lecz te warto sprawdzać sobie na bieżąco, bo w zależności od pory roku, ulegają one zmianie. Niestety, nie można wchodzić z psami.

Bez problemu można wejść na wieżę widokową. Niestety część ruin zamku jest na chwilę obecną niedostępna ze względu na toczące się prace w starej wozowni, która ma być przekształcona na salę kulturalną. Na terenie zamku jest możliwość skorzystania z toalet, można usiąść na ławkach w cieniu drzew i odpocząć. Nie brakuje przyjezdnych z Czech, którzy podobnie jak wielu naszych rodaków, podczas wycieczek rowerowych podjeżdżają na teren zamku by ponapawać się jego widokiem. 

Zobacz więcej:

Zobacz filmik z zamku w Tworkowie

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].