Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Babski comber w stylu hawajskim. W Łubowicach świętowano i pomagano, bo zebrane środki zostaną przekazane na pomoc uchodźcom [ZDJĘCIA]

Lato zachęca do organizowania imprez na świeżym powietrzu. Jednak zima i jesień potęgują pragnienie, żeby poczuć się jak na ciepłej plaży. Doskonale nadaje się do tego zorganizowanie imprezy w stylu hawajskim, która swoimi kolorami uzupełni lato, a zimą rozjaśni szarość za oknem.

Wystarczy odrobina chęci i kreatywności, a niezależnie od tego, jaka jest pogoda będzie można bawić się jak na Hawajach. I choć czasy trudne, gdy z jednej strony Covid, a z drugiej niepewne jutro, organizatorki Agnieszka Kuczera-Kara i Joanna Pawlak zdecydowały, że zorganizują Babski Comber, na który stałe bywalczynie tych imprez czekały od dwóch lat. I zorganizowały go właśnie w stylu hawajskim w sobotę 26 lutego 2022 w Centrum Kultury w Łubowicach.

- Cieszymy się, że możemy być tu razem, razem się bawić i razem wspierać - mówiły organizatorki. Postanowiły, że w tym roku dochód ze sprzedaży losów zostanie przeznaczony na potrzeby uchodźców, którzy będą przebywać na terenie parafii łubowickiej (czytaj więcej TUTAJ). Babski Comber solidarnie z Ukrainą! Organizatorki dały się już poznać (to już piąty comber) jako niezwykle pomysłowe i kreatywne osoby. Za każdym razem zaskakują niespodziankami, dekoracjami, nagrodami, upominkami, konkursami. Tym razem również zapewniły fenomenalny wieczór. Były drinki w Waikiki barze, był taniec hula, był odpoczynek pod palmami na plażowych leżakach. Na Hawajach nie mogło zabraknąć wodnych zabaw: było pływanie z rekinem i egzotyczne muszelki. Panie, które wzięły udział w zabawie były oczywiście odpowiednio do tematu przygotowane strojem w charakterystyczne kwiatowe wieńce i girlandy.

W przeszłości Tłusty, Combrowy Czwartek był dniem zabaw kobiecych. Celowały w nich zwłaszcza przekupki krakowskie. Legenda głosi, że ostatni czwartek karnawału wziął swą nazwę od nazwiska żyjącego w XVII w. krakowskiego wójta Combra, złego i surowego dla kobiet rozstawiających swe kramy i handlujących na krakowskim rynku. W rocznicę śmierci wójta (rzekomo w Tłusty Czwartek) krakowskie kramarki, a także służące i wyrobnice urządzały wielką zabawę. Z czasem stała się ona dorocznym zwyczajem krakowskim.

źródło: sołectwo Łubowice (lubowice.pl)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].