Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

WOŚP zagra w Krzanowicach, Kuźni Raciborskiej i Tworkowie. Co przygotowano?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tradycyjnie zagra w gminach powiatu raciborskiego. Sztaby utworzono w Krzanowicach i Kuźni Raciborskiej, jednak nie tylko na terenie tych gmin pojawią się wolontariusze z charakterystycznymi puszkami. Nie zabraknie także orkiestrowego cięcia w Tworkowie.

WOŚP zagra w Krzanowicach, Kuźni Raciborskiej i Tworkowie. Co przygotowano?
Na zdjęciu wolontariusze z Krzanowic podczas zeszłorocznej akcji. Na jej wzór zostanie przeprowadzony również tegoroczny finał (fot. MOK Krzanowice)
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Jubileuszowy, bo 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przypada na niedzielę 30 stycznia. Wówczas na ulicach większych i mniejszych miejscowości będą kwestować wolontariusze, zbierając na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Wolontariusze przed kościołami, strażacy w terenie

Jak mówi nam Marian Wasiczek, szef krzanowickiego sztabu, a zarazem dyrektor miejscowego ośrodka kultury, w tym roku w działania na terenie gminy zaangażowało się 16 wolontariuszy, jednostki ochotniczych straż pożarnych z terenu gminy, a także restauracja La Colina oraz zakład fryzjerski Lucyny Pelki, czyli firmy, które już zbierają datki.

- Wolontariusze będą kwestować w całej gminie - zapowiada Marian Wasiczek. Tłumaczy, że do południa kwestujące osoby, będzie można spotkać pod kościołami, czyli tam, gdzie będzie największe zagęszczenie mieszkańców. W południe strażacy wyjadą w gminę, aby dotrzeć do każdego sołectwa i tak umożliwić dorzucenie się do akcji. Dyrektor dodaje, że wolontariuszy będzie można spotkać do godziny 14.00.

- Widzę, że ludzie są pozytywnie nastawieni, będzie dobrze - stwierdza w rozmowie z Nowinami szef sztabu.

Stoisko w MOKSiR-ze, wolontariusze w dwóch gminach

Pandemia koronawirusa niestety wpływa na akcję. Dzieje się tak m.in. w przypadku Kuźni Raciborskiej, gdzie od lat działa sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ireneusz Wojcieski, szef sztabu, a zarazem dyrektor miejskiej biblioteki publicznej, zauważa w rozmowie Nowinami, że miało dziać się wiele na Placu Zwycięstwa. Zlokalizowana miała być tam WOŚP-owa kolejka, pokaz samochodów strażackich, morsowanie czy występy. Będzie jednak inaczej.

- Gadżety WOŚP oraz przedmioty przekazane na aukcję będzie można nabyć w holu MOKSiR w godzinach 15.00 -19.00. Przeprowadzenie aukcji planujemy od godz. 16.00 do 17.00 - informują organizatorzy. Co zostanie wystawione? Część przedmiotów publikujemy w galerii dostępnej TUTAJ. To, co się nie sprzeda trafi na Allegro. Na Allegro trwa już jedna licytacja ogłoszona przez kuźniański sztab. To własnoręcznie wykonany wilk na wzór tego z bajki "Wilk i zając". Przygotowała go mieszkanka Kuźni Raciborskiej, wystawiając zabawkę z ramienia jednostki pomocniczej gminy – Osiedla Stara Kuźnia (TUTAJ licytacja).

- Sytuacja nam nie sprzyja, ale nie poddajemy się - mówi Ireneusz Wojcieski.

Wyjaśnia, że wolontariusze ze sztabu, któremu szefuje, jak zawsze pojawią się na terenie dwóch gmin: Kuźni Raciborskiej i Nędzy. W tym roku datki będzie zbierać 13 osób (6 osób wypadło z powodu koronawirusa).

Orkiestrowe cięcie

Tradycyjnie w działania włączyło się również Studio Sztuki Fryzjerskiej "Luiza" z Tworkowa. - Od 8.00-13.00 orkiestrowe strzyżenia włosów, modelowanie, pielęgnacje - zapowiada salon w mediach społecznościowych. Nie zabraknie też m.in. loterii fantowej, swojskich ciast czy malowania twarzy. Każdy może też przyjść i dorzucić datek do orkiestrowej puszki. Przypomnijmy, "Luiza" włącza się w finał WOŚP, będąc pod sztabem dla fryzjerów zrzeszonych z marką Kemon.

Wolontariusze z Raciborza na wioskach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tradycyjnie zagra także w Raciborzu, o czym informujemy m.in. w artykule: 30. finał WOŚP w Raciborzu, czyli koncerty, grochówka i ogniste światełko do nieba [PROGRAM]. W raciborskie działania zaangażowanych jest ponad 100 wolontariuszy, którzy nie tylko będą kwestować na terenie Miasta, ale również w Pietrowicach Wielkich, Krowiarkach, Tworkowie i Łubowicach.

Ludzie

Marian Wasiczek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
MichalGR 29.01.2022 14:03
oceniono 2 razy
-2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~debile_są (46.134. * .13) 29.01.2022 12:53
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

MichalGR 29.01.2022 11:22
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@ejca (46.134. * .13)
A Ty siedź dalej w domu i się bój korony :*

~ejca (46.134. * .13) 29.01.2022 10:08
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Krzanowice (31.222. * .199) 28.01.2022 23:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Szkoda ,że Krzanowice znowu nie wspominają o inicjatywie Restauracji La Colina- Krzanowice, która znowu gra cały dzien na rzecz WOŚP, Zapominają ,że to nie tylko MOK jest zaangażowany. Tak samo w Krzanowicach gra Zaklad Fryzjerski Pani Pelki . Tez zapominają Krzanowice o tym wspomnieć .

MichalGR 28.01.2022 11:03
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Cała jedna rzecz wystawiona przez WOŚP w Kuźni. Jest gruuubo.

~Ullla (5.173. * .0) 28.01.2022 09:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Super.