środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wielki Orszak Trzech Króli na ulicach Raciborza [ZDJĘCIA]

06.01.2019 16:38 | 3 komentarze | żet

Mało które organizowane w Raciborzu wydarzenie gromadzi w jednym celu i miejscu tak wielu mieszkańców. Zobaczcie zdjęcia z Orszaku Trzech Króli A. D. 2019 r.

Wielki Orszak Trzech Króli na ulicach Raciborza [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już po raz piąty Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza. W tym roku impreza miała trzy punkty startowe - pochody wiernych wyruszyły sprzed kościołów Matki Bożej, Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz św. Mikołaja. Wielu uczestników założyło na głowy korony, niektórzy zarzucili na plecy peleryny w czerwonym kolorze. Wszyscy udali się na raciborski rynek, gdzie czekała na nich Maryja, Józef i Dzieciątko. Raciborzanie przywitali Świętą Rodzinę kolędą. Chętnie fotografowali się też z Mędrcami ze Wschodu, którzy konno i pieszo przybyli oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi.

Więcej o raciborskim Orszaku Trzech Króli we wtorkowych "Nowinach Raciborskich". Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia (kolejno fotografie wykonane przed kościołami Matki Bożej, NSPJ oraz na początku ulicy Długiej, którą maszerowała grupa wiernych z kościoła św. Mikołaja oraz pozostałych raciborskich parafii).