Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Przejadą całą Polskę promując trzeźwość i Ziemię Raciborską [ZDJĘCIA]

01.07.2015 11:38 | 0 komentarzy | żet

Na starcie XVII Rajdu Środowisk Trzeźwościowych stawiło się dwudziestu rowerzystów. Połowa z nich zamierza pokonać liczącą ponad 3000 kilometrów trasę. Reszta deklaruje, że będzie jechać, póki starczy im sił.

Przejadą całą Polskę promując trzeźwość i Ziemię Raciborską [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środowe przedpołudnie na raciborskim rynku rozpoczął się organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka TĘCZA XVII Rajd Środowisk Trzeźwościowych. - Już dzisięć lat patronuję tej imprezie. Myślałem, że ona nie przetrwa - mówił do uczestników rajdu europoseł Bolesław Piecha, życząc im "połamania szprych".

Prezydent Mirosław Lenk również nie szczędził pochwał organizatorom i uczestnikom rajdu, ciesząc się, dzieło pomysłodawcy i wieloletniego komandora rajdu śp. Mariana Niewiadomskiego jest kontynuowane. - Dziś Marian Niewiadomski miałby 64 lata. Uczcijmy go minutą ciszy - powiedział przed wyruszeniem w drogę Ryszard Karkosz, komenador rajdu.

Po ponad pięciu tygodniach spędzonych w trasie uczestników rajdu powitamy w Raciborzu 8 sierpnia o godz. 13.00 - informuje Katarzyna Dutkiewicz ze stowarzyszenia TĘCZA. Do tego czasu rowerzyści przejadą trasą dookoła Polski, zatrzymując się m.in. w Żarach, Świnoujściu, Malborku, Ełku, Białymstoku i Nowym Targu.

 

Ludzie:

Bolesław Piecha

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł, poseł i senator. 

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.