Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Kultura

Łobuzerska strona tańca. Bitwa taneczna na Bulwarach. Mówi o niej Manuela Krzykała [LIVE]

30.06.2021 12:49 | 0 komentarzy | ma.w, (q)

- Chcemy uwolnić łobuza u tancerzy. Będzie tanecznie, muzycznie i fantastycznie. Zapraszam na Rogue All Style Battle - to słowa liderki zespołu „Skaza” Manueli Krzykały, która spotkała się z Nowinami w Parku im. Miasta Roth w Raciborzu. Wydarzenie zaplanowano na przystani Bulwarów Nadodrzańskich w Raciborzu, początek o godz. 17.00.

Łobuzerska strona tańca. Bitwa taneczna na Bulwarach. Mówi o niej Manuela Krzykała [LIVE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Każdy będzie mógł pokazać siebie, w jaki sposób tańczy. Oceniane będą nie tylko kroki czy choreografia. Luz i zabawa też tu się liczy - wyjaśnia Manuela Krzykała ze Skazy i RCK.

Starty będą solowe. - Chcemy dać szansę tancerzom, by pokazali jak się wyrażają w swoim tańcu. Na zajęciach w domu kultury nie zawsze jest czas na improwizację - zauważa animatorka kultury z Raciborskiego Centrum Kultury.

Pierwsza edycja tej imprezy była wewnętrznym przedsięwzięciem RCK. Teraz Krzykała, Mateusz „Budzik” Siepetowski i Magdalena Mosek ze „Skazy” chcą dać szansę także innym tancerzom. - Otwieramy się na inne szkoły tańca. Rogue All Style Battle rozrosło się w planach i pomysłach. To już impreza plenerowa, duża na kilkudziesięciu tancerzy. Będzie koncert Malec & Sam Antonio, a DJ Tamarian będzie muzycznie rozkręcał te nasze „batelki”- zapowiada M. Krzykała.

W jej wakacyjnych planach są jeszcze warsztaty taneczne w RCK, a potem m.in. gala 10-lecia „Skazy” - w drugiej połowie roku (wstępnie: październik).

Pamiątkowe zdjęcie po nagraniu. Od lewej: Julia Łubik, Manuela Krzykała i Mariusz Weidner. Na pierwszym planie Paweł Okulowski