środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Kultura

Cracow Royal Singers w Raciborzu [ZAPOWIEDŹ]

05.11.2018 13:15 | 0 komentarzy | rck

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Cracow Royal Singers w programie Gentelmans, w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

Cracow Royal Singers w Raciborzu [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dżentelmen (ang. gentleman) – współcześnie mężczyzna o dobrym, uprzejmym, wspaniałomyślnym i kurtuazyjnym zachowaniu. W swym pierwotnym znaczeniu pojęcie określające mężczyznę z dobrej rodziny, po łacinie gentilis odznaczającego się nienagannymi manierami, nieposzlakowanym imieniem i uznawaniem honoru za najwyższą wartość.

Dzisiaj, patrząc z kilkuset letniej perspektywy z całą pewnością możemy stwierdzić, że działający nieprzerwanie przez 300 lat! na ziemiach polskich zespół Rorantystów w 100% spełniał założenia definicji słowa Dżentelmen. Zarówno poprzez skład personalny uwzględniający wyłącznie najlepsze męskie głosy wokalne jak i poprzez repertuar wykonawczy odwołujący się bezpośrednio do kompozycji genialnych twórców płci męskiej.

Znany festiwalowej publiczności zespół CRACOW ROYAL SINGERS przywracający tradycję krakowskich rorantystów tym razem zmierzy się z programem niezwykle rozległym stylistycznie, obejmującym bowiem blisko 500 lat tradycji historii i literatury muzyki od utworów z epoki renesansu aż do kompozycji nam współczesnych. Wszystko w najlepszym, nienagannym męskim wydaniu!

Koncert odbędzie się w czwartek 29 listopada o godz. 19.00 w Domu Kultury „Strzecha” przy ul. Londzina 38 w Raciborzu.

Dofinansowano ze środków Raciborskiego Centrum Kultury oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sponsorami Festiwalu są: Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz System S. A., Elektrobudowa S. A., Santander Bank Polska oraz Grupa 3S.

Bilety w cenie: 20 zł do nabycia w kasach RCK

Więcej na www.gorczycki.pl

źródło: RCK