Poniedziałek, 9 grudnia 2019

imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy

RSS

Kultura

"Ostatni w Aleppo" - seans w Kinie Przemko [ZAPOWIEDŹ]

21.11.2017 16:38 | 0 komentarzy | rck

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza do RCK DK STRZECHA na kolejne spotkanie organizowane przez Dyskusyjny Klub Filmowy PULS. Tym razem na ekranie Kina „Przemko” wyświetlony zostanie film ukazujący podróż po zniszczonym przez wojnę mieście Aleppo, ale także o heroicznej walce wolontariuszy Białych Hełmów…

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
listopad
23 czwartek

"Ostatni w Aleppo" - seans w Kinie Przemko

Start 23.11.2017 o godz. 18:00 cena biletu: 5 zł

„Ostatni w Aleppo” - 23 listopada o godz. 18.00 w Kinie PRZEMKO (ul. Londzina 38).

"Last Men in Aleppo" to obraz przedstawiający wolontariuszy Białych Hełmów przeszukujących gruzy zniszczonego w wyniku konfliktu zbrojnego syryjskiego miasta. Khaled, Mahmoud i Subhi mają nadzieję na odnalezienie żywych osób. Kierując się zasadą neutralności, bezstronności i człowieczeństwa, uratowali do tej pory ponad 60 tys. mieszkańców Aleppo, najczęściej wyciągając ludzi spod gruzów gołymi rękami. Po pięciu latach wojny w Syrii mieszkańcy opustoszałego i zniszczonego Aleppo, kiedyś największego syryjskiego miasta, przygotowują się na ofensywę.

Zniszczone i zrujnowane miasto skrywa w sobie biografie tysiąca zaginionych istnień ludzkich, a Białe Hełmy to jedyna nadzieja, jaką mogą mieć ci, którym do tej pory udało się przeżyć.  To właśnie Khalid, Subhi i Mahmoud oraz inni członkowie tej organizacji jako pierwsi wkraczają do zniszczonych wojną budynków, przeczesując ruiny i zgliszcza w poszukiwaniu martwych ciał lub jakichkolwiek oznak życia. Decyzję o pozostaniu w Aleppo podjęli sami. I choć do tej pory pomogli tysiącom ludzi, to codziennie zderzają się z dylematem, czy ryzykować dalej życiem, czy uciec z miasta, tak jak zrobiło wielu innych ludzi. W tej poruszającej filmowej podroży po zniszczonym wojną Aleppo poznajemy nie tylko ogrom zniszczeń, jakich dokonała w tym miejscu wojna, ale również osobistą historię zwykłych ludzi, którzy stają się prawdziwymi bohaterami masowej ludzkiej tragedii rozgrywanej na oczach całego świata.

Cena biletu 5 zł.

źródło: RCK