środa, 19 grudnia 2018

imieniny: Gabrieli, Dariusza, Urbana

RSS

Kultura

Maluchy w Krainie Dźwięku [ZAPOWIEDŹ]

13.11.2017 13:43 | 0 komentarzy | ż

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na pierwszy w nowym sezonie koncert w cyklu "Maluchy w krainie dźwięku". Dla najmłodszych - niemowląt, maluszków i przedszkolaków przygotowano atrakcyjny program muzyczny i inspirowane nim zabawy. Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 listopada o godz. 15.30 w RCK RDK przy ul. Chopina 21.

Maluchy w Krainie Dźwięku [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
listopad
26 niedziela

Maluchy w Krainie Dźwięku

Start 26.11.2017 o godz. 15:30 cena biletu: 15-25

"Maluchy w krainie dźwięku" to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są wg teorii amerykańskiego psychologa muzyki - prof. Edwina E. Gordona.

W myśleniu gordonowskim ważne miejsce zajmuje uczenie się poprzez kontrast i różnicowanie, dlatego w listopadowym koncercie "Maluchy…" wyruszą w zaskakującą różnorodnymi klimatami i rytmami muzyczną podróż do Włoch i Hiszpanii. W urozmaiconej zabawą podróży towarzyszyć im będą muzycy filharmonii i orkiestr, doświadczeni pedagodzy pod przewodnictwem Doroty Banaś.

Swobodnej, sprzyjającej słuchaniu i zabawie atmosferze sprzyjać będzie specjalnie zaaranżowana przestrzeń.  Na kolorowych materacach, kocykach i poduchach publiczność usiądzie wspólnie z muzykami. Także czas trwania koncertów dostosowany jest do możliwości małych odbiorców i nie przekracza 45 minut. Na zakończenie jest okazja do spotkania z muzykami i przyjrzenia się instrumentom z bliska.

Bilety w cenie 25 zł – dorośli, 15 zł – dzieci. Honorowane raciborskie karty: "SENIOR 60+'', "Rodzina +".

źródło: RCK