Poniedziałek, 21 maja 2018

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Kultura

Retro Potańcówka nad Odrą w Raciborzu [ZDJĘCIA]

13.08.2017 21:48 | 0 komentarzy | żet

Przystań nad Odrą w Raciborzu ożyła. Postarali się o to muzycy zespołu Kurcbend. Oklaskiwani przez licznie zgromadzoną publiczność, odegrali standardy muzyczne od lat 60. do 90.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koncert zespołu Kurcbend był częścią Retro Potańcówki, którą w niedzielę 13 sierpnia zorganizowali nad Odrą pracownicy Raciborskiego Centrum Kultury. Muzycy grali, raciborzanie słuchali, choć nie zabrakło również odważnych, którzy poprosili partnerki do tańca.


Orkiestra "Kurcbend" powstała w połowie lat 90-tych w Rybniku. Jej skład tworzą absolwenci wyższych uczelni muzycznych, obecnie nauczyciele, muzycy studyjni pracujący także w innych projektach. Wielu z nich pracuje również w zagranicznych orkiestrach i współpracuje z "gwiazdami" polskiej muzyki pop. Kilkanaście lat wspólnej pracy pozwoliło zespołowi stworzyć obszerny repertuar. Znajdziemy w nim światowe evergreeny, utwory rhytm&bluesowe, tańce latynoamerykańskie i wiele piosenek uznanych polskich wykonawców. Podczas występu usłyszymy utwory m.in. Louisa Armstronga, Orkiestry Glenna Millera, Franka Sinatry, Beatlesów, zespołu ABBA, Erica Claptona, Blues Brothers, Raya Charlesa, Stinga i wielu innych.