Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Kultura

Rybnik rozda nagrody w dziedzinie kultury 2017

14.02.2017 15:09 | 0 komentarzy | pm

Można zgłaszać kandydatów. 

Rybnik rozda nagrody w dziedzinie kultury 2017
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Osoby szczególnie zasłużone na polu tworzenia i promocji kultury Rybnika mogą zdobyć nagrodę prezydenta miasta! Wnioski o przyznanie wyróżnienia przyjmowane są do końca marca.
Nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury mają szansę uzyskać osoby związane z Rybnikiem i wywierające duży wpływ na rozwój kultury w mieście. – Nagrodę przyznaje prezydent miasta na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu – tłumaczy Agnieszka Skupień, asystentka prezydenta Rybnika.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać: Prezydent Miasta, Przewodniczący Rady Miasta, instytucje kultury i rady dzielnic, organizacje pozarządowe o charakterze społeczno-kulturalnym, uczelnie wyższe oraz placówki oświatowe, związki twórcze i przedstawiciele środowiska twórczego, agencje artystyczne i wydawnictwa oraz redakcje lokalnej prasy, radia i telewizji.

– Rybnik z powodzeniem aspiruje do tytułu ważnego w kraju centrum kulturalnego. Ogromna w tym zasługa ludzi, którzy z pasją i energią kształtują kulturalne oblicze miasta. Nagroda w dziedzinie kultury to doskonała okazja do tego, by docenić twórczą aktywność, artystyczne osiągnięcia czy nowatorskie inicjatywy. Zachęcam do zgłaszania propozycji kandydatów do nagrody. Wybór laureatów będzie z pewnością trudny, ale to bardzo przyjemne, kiedy trzeba wskazać najlepszych z najlepszych – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
Wnioski o przyznanie nagrody indywidualnej lub zespołowej można składać do 31 marca w kancelarii Urzędu Miasta Rybnika (ul. Bolesława Chrobrego 2). Obsługę administracyjną w zakresie przyznawania nagród prowadzi Biuro Kultury Urzędu Miasta Rybnika (tel. 32 43 92 260). Więcej informacji TUTAJ. (inf. UM Rybnik)