Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Kultura

Raciborska elita bawiła publiczność w szczytnym celu. Zobacz zdjęcia z koncertu Gwiazdka Serc 2016

09.12.2016 20:57 | 0 komentarzy | OQL, ma.w, ż

Tak wieczór zdarza się tylko raz w roku. Biznesmeni,politycy, urzędnicy, nauczyciele, lekarze i artyści wychodzą na scenę Raciborskiego Centrum Kultury by bawić zgromadzoną w sali widowiskowej publikę - w szczytnym celu.

Raciborska elita bawiła publiczność w szczytnym celu. Zobacz zdjęcia z koncertu Gwiazdka Serc 2016
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na tegoroczną edycję Gwiazdki Serc złożyło się 27 występów zbitych w trzygodzinny program pt. "Zgrana paka spod trzepaka".

Przedsiębiorcy z Raciborskiej Izby Gospodarczej zaśpiewali "Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły", ekipa Eko-Okien odegrała "randkę w ciemno", a wicestarosta Marek Kurpis i dyrektor szkoły w Rudniku Mariusz Kaleta zrobili "zadymę na zapleczu". Marzena Korzonek była "Simply the Best", a na zakończenie wszyscy uczestnicy odśpiewali hit Lombardu - "Przeżyj to sam".

Organizatorem koncertu charytatywnego Gwiazdka Serc jest Raciborska Izba Gospodarcza.


Dla kogo pomoc?

Podczas dotychczasowych koncertów udało się zebrać ponad pół miliona złotych. Wydano je m.in. na zakup sprzętu dla Domu dla Dzieci im. Jana Pawła II w Raciborzu, Hospicjum Św. Józefa w Raciborzu oraz Oddziału Laryngologicznego i Dziecięcego Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Udało się również wyposażyć w komputery i programy pracownię logopedyczną w Domu Pomocy dla Dziewcząt Niepełnosprawnych „Różany Pałac” w Krzyżanowicach. Sfinansowano także zabiegi rehabilitacyjne dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz dziewczynki z rozszczepem kręgosłupa. Dzięki Gwiazdce Serc ufundowano także program stypendiów dla szkół ponadgimnazjalnych Raciborza.

W ubiegłym roku zebrane podczas Gwiazdki Serc środki finansowe trafiły do Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia SPEKTRUM oraz do szkoły specjalnej, gdzie wyposażono dzięki nim salę do terapii dla dzieci z autyzmem.

Lista wszystkich instytucji i osób, które uzyskały wsparcie jest długa (można ją znaleźć na stronie RIG-u: www.rig-raciborz.pl).

Ludzie:

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu