Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu

Marzena Korzonek urodziła się 19 maja 1979 roku w Wodzisławiu Śląskim. Od drugiego roku życia mieszka w Raciborzu. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nie śpiewała od dziecka, jej przygoda z muzyką zaczęła się w wieku 16 lat w zespole wokalnym II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, gdzie odkryła ją nauczycielka Elżbieta Biskup. To ona zaraziła Marzenę miłością do muzyki. Wraz z zespołem, Marzena zdobyła wiele wyróżnień, ale przede wszystkim cenne doświadczenie i pierwsze szlify na scenie. Zwyciężczyni Finału Szansy na sukces i Konkursu Debiuty na Festiwalu w Opolu, a także laureatka Nagrody Specjalnej Polskiego Radia i zwyciężczyni międzynarodowego Chanson Festival w Kolonii, półfinalistka II edycji Idola, zdobywczyni II miejsca na IV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej im. Ludwika Sempolińskiego w Akademii Teatralnej w Warszawie. Uczestniczka wielu programów i koncertów telewizyjnych. Przez tygodnik „Gala” została uznana za nowy, wielki głos polskiej sceny. Po 10 latach ukazał się na rynku jej debiutancki album „33 1/2”. Premiera płyty odbyła się 15 stycznia 2013 r. 13 czerwca 2018 roku minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał Marzenę Korzonek (sędzia wydziału I cywilnego Sądu Rejonowego w Raciborzu) na stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Raciborzu. M. Korzonek zastąpiła na tym stanowisku sędziego Jacka Lewickiego.

Ubezwłasnowolnienie - korzystne czy nie dla niepełnosprawnego? Konferencja Spektrum w sądzie rejonowym  

Działające w Raciborzu już 9 lat stowarzyszenie Spektrum zaprosiło na prelekcje prawników-praktyków  w zakresie opieki nad niepełnosprawnymi. Wykłady odbyły się w zabytkowej sali sądowej budynku sądu przy ul. Wojska Polskiego. Lokalizację zaproponowała prezes sądu rejonowego w Raciborzu - Marzena Korzonek.

Wiemy, jak w Raciborzu zostanie uczczony Dzień Edukacji Prawnej. Każdy znajdzie coś dla siebie 

Jak co roku Sąd Rejonowy w Raciborzu z okazji Dnia Edukacji Prawnej, który odbywa się 15 marca, przygotował ofertę z zakresu edukacji prawnej dla dzieci, młodzieży oraz dla osób dorosłych.

1200 osób skorzystało z Centrum Edukacji Prawnej w pierwszym roku jego działalności [SĄD REJONOWY W RACIBORZU]   

W sądzie odbyła się 1 marca symulacja rozprawy w wykonaniu uczniów klas szóstych “a” i “b” SP 1 na Ostrogu. Miała charakter pokazowy i połączono ją z konferencją prasową wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia, który chciał zobaczyć jak działa Centrum Edukacji Prawnej utworzone w Raciborzu przed rokiem.

Koncert Kolęd Tradycyjnych i Pieśni Bożonarodzeniowych w Raciborzu. Wśród publiczności Ania Wyszkoni [ZDJĘCIA]   

6 stycznia w kościele św. Mikołaja w Raciborzu odbyła się 20. edycja koncertu, którego pomysłodawcami są Elżbieta i Andrzej Biskupowie. Jednocześnie była to okazja do wysłuchania projektu "MY SOM STOND, czyli kolędy Górnego Śląska".

W poniedziałek rusza Międzynarodowy Tydzień Mediacji. Co przygotowano w Raciborzu? 

Mediacja jest zalecana w większości sporów: cywilnych, rodzinnych, gospodarczych, rówieśniczych i karnych. 

Raciborzanka Alicja Czerner odpadła z The Voice of Poland TVP. Zobaczcie, w jakim stylu [FILM] 

- To była bardzo dobra bitwa! Brawo Alu! - w tych słowach założycielka zespołu Miraż Elżbieta Biskup skomentowała występ Alicji Czerner w kolejnym etapie programu. - Co za bitwa! Duma i satysfakcja! - napisał w mediach społecznościowych ojciec Alicji, Marian Czerner.

Skrzypaczki zamiast sędziów, melomani na ławie oskarżonych. Koncert w sądzie zaczął Dni Raciborza   

Organizujemy wydarzenie artystyczne w sali sądowej, bo taki jest zamysł, aby zapraszać raciborzan w nieoczekiwane miejsca w święto miasta - mówiła Karolina Kunicka szefowa wydziału promocji w magistracie. Obecny na koncercie Unique String Quartet były europoseł i znany komentator polityczny Marek Migalski życzył wszystkim, by do sądu...

Sąd uniewinnił maszynistę, który wcześniej został skazany za potrącenie kobiety w Nędzy 

Maszynista Dariusz Telęga został uwolniony od wszystkich zarzutów związanych z potrąceniem ze skutkiem śmiertelnym 84-letniej kobiety.

Wicemarszałkini Białowąs: gdybym była nastolatką uczyłabym się w klasie mundurowej [KONFERENCJA ZSOMS]  

Szkoła kojarzona przede wszystkim z kształceniem mistrzów sportu - ZSOMS, popularna „ósemka” zorganizowała w sądzie rejonowym konferencję naukową na temat bezpieczeństwa. 

Prezes i prezydenci z łopatami czyli azalie zdobią sąd rejonowy  

To jest początek pospolitego ruszenia - ogłosił na zieleńcu w centrum Raciborza pierwszy zastępca prezydenta miasta Dawid Wacławczyk. Liczy na udany związek architektury i przyrody, który zaowocuje zachwytem turystów odwiedzających Racibórz. Pierwszy krok ku temu wymagał od niego i jego szefa prac ziemnych pod dwustuletnim gmachem sądu...

Katarzyna Zarembik wygrała konkurs plastyczny "Raciborska Perła Architektury Sądowej"  

Obraz przedstawiający najbardziej okazałą, odnowioną niedawno salę sądu rejonowego wygrał w pierwszym takim konkursie organizowanym przez raciborską temidę. - Młodzi artyści uwiecznili to dzieło na zawsze. Prace zawisną na ścianach naszego budynku, w korytarzach. Będą okazją do kontemplowania artystycznego piękna tego miejsca -...

Zwiedzanie sądu z prezes Marzeną Korzonek [ZAPOWIEDŹ]  

Sąd Rejonowy w Raciborzu zaprasza na "Zwiedzanie z Prezesem Sądu" 15 marca 2022 roku.

Marzena Korzonek: mówię dzisiaj mocno to, co 13 marynarzy z Wężowej Wyspy [WIEC DLA UKRAINY]   

„Idzi na ch*j!” - tak zareagowali obrońcy ukraińskiej wyspy, i tymi słowami Korzonek skomentowała to, co przeżywa, śledząc wydarzenia na Ukrainie Marzena Korzonek prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu. Przyszła w sobotę o godz. 16.00 na Rynek tak jak kilkadziesiąt innych osób, by wyrazić solidarność z narodem, który broni się przez...

Znajomi ministra myśleli, że Racibórz jest Krakowem. Pierwsze zwiedzanie sądu w poprawczaku  

Marzena Korzonek i Michał Woś byli przewodnikami pierwszej grupy osób, które przyszły w piątek 11 lutego zwiedzić odrestaurowany gmach sądu rejonowego.- Czekają państwa wrażenia do utraty tchu - zapewniała pani prezes sądu w Raciborzu.

Raciborski Pałac Sprawiedliwości oficjalnie otwarty. Wyroki będą zapadać w najpiękniejszej sali rozpraw na całym Śląsku  

- Dziękujemy państwu polskiemu za to, że ten piękny gmach znowu wraca w ręce sądownictwa - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś podczas oficjalnego otwarcia sądu.

Elżbieta Biskup: Z początku lat 90. pamiętam dyskotekę Labirynt. Wtedy poznałam męża [30 lat Nowin] 

Założycielka zespołu Miraż, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury oraz doświadczony samorządowiec miejski i powiatowy – Elżbieta Biskup wspomina jaki był dla niej rok, w którym powstały Nowiny.

Studenci PWSZ będą praktykować w Sądzie Rejonowym w Raciborzu 

Uczelnia i sąd zawarły porozumienie o współpracy. - Porozumienie sankcjonuje stan, który trwał od lat - mówi prezes sądu Marzena Korzonek. - Chodzi głównie o to, by rozszerzyć możliwość odbywania praktyk, staży, ale również zapoznać szeroko rozumianą społeczność akademicką z infrastrukturą sądu - dodaje rektor Paweł Strózik.

Zobacz więcej