Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Kultura

„Prawiek” na schodach raciborskiej biblioteki

02.07.2016 14:04 | 0 komentarzy | (q)

Wakacyjne spektakle teatralne na schodach raciborskiej biblioteki to już tradycja! W piątkowy wieczór 1 lipca przy Kasprowicza 12 wystąpił teatr SAFO ze spektaklem „Prawiek” na motywach powieści Olgi Tokarczuk.

„Prawiek” na schodach raciborskiej biblioteki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Prawiek i inne czasy” Olgi Tokarczuk od lat porusza czytelników na całym świecie i jest jedną z najpoczytniejszych i najgłośniejszych współczesnych polskich powieści, wyróżnioną m.in. nagrodą NIKE oraz Paszportem Polityki, przełożoną na ponad dwadzieścia języków.

Licznie zgromadzona publiczność obejrzała przedstawienie, które na długo zapadnie w pamięć, nie tylko za sprawą gry aktorów i świetnej reżyserii, lecz również pięknych wizualizacji wyświetlanych na fasadzie budynku biblioteki.

Teatr SAFO został założony w 2010 roku przez Katarzynę Chwałek-Bednarczyk przy Rydułtowskim Centrum Kultury. Zadebiutował na Pływalni Artystycznej w Rydułtowach spektaklem "Szczeliny", który zaprezentował m.in. na schodach raciborskiej biblioteki.

Letni Teatr na Schodach powróci 12 sierpnia z „Zemstą” w wykonaniu znanego raciborskiej publiczności Teatru Wodzisławskiej Ulicy. Serdecznie zapraszamy!