Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Kultura

„Racibórz i okolice” - wernisaż wystawy obrazów olejnych i akrylowych na Zamku Piastowskim

11.06.2016 09:00 | 0 komentarzy | (q)

„Racibórz i okolice” - to tytuł wystawy obrazów olejnych i akrylowych, której wernisaż odbył się w piątkowe popołudnie 10 czerwca 2016 r. w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

„Racibórz i okolice” - wernisaż wystawy obrazów olejnych i akrylowych na Zamku Piastowskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Autorem ekspozycji jest Andrzej Białas, raciborzanin mieszkający od dwudziestu ośmiu lat w Niemczech. Całość uroczystości uświetniła część artystyczna – z mini recitalem wystąpili utalentowani muzycznie wokaliści zespołu Miraż z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. W wernisażu wzięło udział blisko 60 osób. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Andrzej Białas urodził się w Raciborzu w 1962 roku. Ukończył tu Studium Nauczycielskie na kierunku wychowanie fizyczne. W 1988 roku wyemigrował do Niemiec. Mieszka w górnej Bawarii w miejscowości Mehring niedaleko Burghausen. Myślami i duchem zawsze powraca do rodzinnych stron. Stąd też zabrał swoją miłość - żonę Gabrielę. Mieszkają w uroczym domu z dwoma synami, przepełnionym rodzinnymi pamiątkami, fotografiami rodziców, dziadków.

- Malarstwo jest dla mnie nie tylko czymś pięknym, wspaniałym, wynikającym z zachwytu i obserwacji otoczenia, ale sprawia, że czuję się naprawdę wolnym. Bez ograniczeń i jakiejkolwiek cenzury mogę moje emocje, czy też natchnienie przelać za pomocą pędzla, szpachli, ścierki i farby na płótno - mówi o sobie malarz Andrzej Białas

- Malarstwo jest czymś więcej, bo jest już częścią mojego sposobu życia, sposobu na zadowolenie, na satysfakcję i pokazania siebie, czy też otwarcia jakby swojej duszy i intymności. Czuję się naprawdę szczęśliwy i wolny mając wokół siebie białe płótno, parę pędzli i mnóstwo farb. Malując często tracę poczucie czasu - dopowiada malarz.