Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Kultura

Nie damy się - czyli TABU na Dzikim Zachodzie [TELEDYSK]

31.12.2015 12:12 | 0 komentarzy | (q)

Dziś odbyła się premiera teledysku "Nie damy się" - trzeciego singla zespołu TABU promujący płytę "METEORY", której premiera odbyła się w październiku 2015 r. Klip został nakręcony w Miasteczku Twinpigs w Żorach.

Nie damy się - czyli TABU na Dzikim Zachodzie [TELEDYSK]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrał prawie pół tysiąca koncertów, wygrał najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrał 3 studyjne albumy. Zespół został również 2 razy zaproszony do znanej polskiej trasy Punky Reggae Live. Najnowszy album Endorfina został wydany w 2012 roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród słuchaczy. Zyskał również wiele przychylnych opinii wśród dziennikarzy muzycznych.

Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie tu również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.

Tabu gra wiele koncertów, więc grupa jest znana na rodzimej scenie reggae i nie tylko. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.