Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Kultura

Przedszkolaki pięknie kolędowały [ZDJĘCIA]

17.12.2015 15:01 | 0 komentarzy | żet

Już po raz czternasty, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła dzieci z raciborskich przedszkoli do udziału w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd.

Przedszkolaki pięknie kolędowały [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na Kasprowicza 12, tuż przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Dzieci, jak zwykle wystąpiły w pięknych strojach m.in. aniołków czy pastuszków i z uśmiechami na twarzach, bez cienia tremy prezentowały swoje talenty muzyczne.

- W tegorocznej edycji Przeglądu Kolęd wzięło udział 20 dzieci z 8 raciborskich przedszkoli. Cieszymy się, że Przegląd spotyka się z tak dużą popularnością, gdyż właśnie w ten sposób pragniemy wśród najmłodszych pielęgnować tradycję śpiewania polskich kolęd – komentuje Marzena Mróz, jedna z organizatorek spotkania.

Do udziału w Przeglądzie, biblioteka zaprosiła gości. Tym razem występom przyglądali się: Elżbieta Skrzymowska – pracownik naukowy Arboretum Bramy Morawskiej a prywatnie muzyk kilku raciborskich zespołów, Piotr Pisarczyk – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu oraz Małgorzata Szczygielska – Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

Nastrojowa, świąteczna atmosfera Przeglądu udzieliła się wszystkim małym kolędnikom i ich opiekunkom, dlatego wszyscy z przyjemnością, przy akompaniamencie skrzypiec oraz keyboardu zaśpiewali wspólnie kilka znanych kolęd. Na koniec uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi upominkami.

- Tradycja naszego bibliotecznego kolędowania będzie na pewno kontynuowana w przyszłości – zapowiada Krystyna Komarek, współorganizatorka Przeglądu.

Obszerna fotorelacja na www.biblrac.pl

źródło: MiPBP w Raciborzu