Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Kultura

Kuba Blokesz i Piotr Machalica zagrają w Rybniku

11.09.2015 09:08 | 0 komentarzy | ż

Debiutancka płyta Kuby Blokesza pt.:„Lwów. Szkice miejskie” weszła na rynek muzyczny na początku wakacji. Teraz możecie go posłuchać na żywo podczas wyjątkowego koncertu w Rybniku. Z Kubą Blokeszem gościnnie wystąpi Piotr Machalica i Joanna Lewandowska.

Kuba Blokesz i Piotr Machalica zagrają w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kuba Blokesz na poetyckiej scenie muzycznej nie tylko śpiewa, ale również tworzy teksty i pisze muzykę. Tym razem wziął na warsztat współczesne wiersze ukraińskich poetów: Hryhorija Czubaja, Jurija Andruchowycza, Mariany Sawki i Wasyla Symonenki. Stworzył z nich historię miasta „miłości pod sypiącymi się murami”, którego przeszłość odbija się echem w ciemnych zaułkach.

Płyta porywa nas w niespotykaną podróż po mieście. Może nim być Lwów, ale może być też każde inne miejsce na ziemi. Wsiadając do tramwaju poznajemy ich tajemnice oraz ludzi, którzy chodzili dawniej naszymi ścieżkami. Przejmująca muzyka Kuby Blokesza tworzy szczególny klimat, który dopełnia proza po mistrzowsku przeczytana przez Piotra Machalicę.

Kuba Blokesz pochodzi z Pszowa. Jego obecność na scenie zaznaczona jest zarówno głównymi nagrodami w najważniejszych literackich festiwalach w kraju, jak również współpracą z wybitnymi osobowościami tego nurtu od Jerzego Satanowskiego i Romana Kołakowskiego zaczynając na Andrzeju Poniedzielskim kończąc.

  • Kuba Blokesz „Lwów. Szkice miejskie”
  • Gościnnie: Piotr Machalica, Joanna Lewandowska
  • Miejsce: Teatr Ziemi Rybnickiej, Plac Teatralny 1, Rybnik
  • Termin: 20 września 2015 (niedziela) godz.: 18:00
  • Bilety: w cenie 35/45 zł do nabycia na www.ekobilet.pl oraz w kasie teatru